Hamiltons uzvar Francijas “Grand Prix” kvalifikācijā

22/06/2019 17:57

“Mercedes” britu pilots Lūiss Hamiltons sestdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas astotā posma – Francijas “Grand Prix” – kvalifikācijā.

Hamiltons Pola Rikāra vārdā nosaukto trasi veica vienā minūtē un 28,319 sekundēs, izcīnot savu 60. “pole-position” kopš pievienošanās “Mercedes” vienībai.

Tikmēr otrais bija viņa komandas biedrs Valteri Botass no Somijas, kurš Hamiltonam zaudēja 0,286 sekundes, bet trešais bija Monako pilots Šarls Leklērs no “Ferrari” vienības, no brita atpaliekot 0,646 sekundes.

Vairāk nekā sekundi zaudēja ceturto vietu guvušais “Red Bull” braucējs Makss Verstapens, bet pirmo sešinieku noslēdza divi “McLaren” piloti, brits Lendo Noriss un spānis Karloss Sainss juniors. Aiz pirmā sešinieka uzreiz bija “Ferrari” vācu pilots Sebastjans Fetels, kurš Hamiltonam zaudēja teju pusotru sekundi.

Jau ziņots, ka abi “Mercedes” piloti bija ātrākie visās trīs treniņbraucienu sesijās.

Francijas Lielā balva norisināsies svētdien.

Čempionātā kopvērtējumā līderis Hamiltons septiņos posmos iekrājis 162 punktus, kamēr otrais ar 133 punktiem ir Botass. Tālāk ar 100 punktiem seko Fetels, ceturtais ar 88 punktiem ir Verstapens, bet piektajā vietā ar 72 punktiem ir Leklērs.

“Mercedes” komandas piloti ir uzvarējuši visos septiņos šosezon aizvadītajos posmos, Hamiltonam tiekot pie pieciem panākumiem.