Handbola izlase nespēj atspēlēt deficītu un Rīgas domes kausa otrajā mačā piekāpjas ukraiņiem

28/12/2018 22:34

Rīgas domes kausa izcīņā handbolā otro zaudējumu piedzīvojusi Latvijas nacionālā izlase, kas šovakar “Elektrum” Olimpiskajā centrā jau spēles pirmajā puslaikā ielaida 19 vārtus pret Ukrainas valstsvienību, otrajā puslaikā atspēlēties nespēja un noslēgumā piedzīvoja zaudējumu ar 26:33. Rīt turnīra pēdējā spēlē mājiniekiem pretī stāsies līdz šim divas uzvaras izcīnījusī Ēģipte.

Dienas pirmajā spēlē Ēģipte ļoti pārliecinoši apliecināja savu meistarības pārākumu pret Beļģijas handbolistiem. Lai gan pēc pirmā puslaika Ēģiptei bija tikai plus divi (12:10), otrajā puslaikā ēģiptieši pilnībā dominēja laukumā un galarezultātā izcīnīja graujošu uzvaru ar 28:19.

Latvijas un Ukrainas spēlē mājiniekiem pirmajās minūtēs bija problēmas ar vārtu gūšanu, ko izmantoja ukraiņi, ātri iegūstot trīs vārtu pārsvaru (4:1). Latvijas izlases sastāvā līdera lomu centās uzņemties Nils Kreicbergs un Māris Veršakovs, bet ar to bija par maz, jo kopējā komandas spēlē aizsardzībā bija vājā līmenī. Ukraiņi viegli tika līdz labām metienu pozīcijām, pakāpeniski audzēja savu pārsvaru, Latvijai pirmo puslaiku noslēdzot ar mīnus septiņi (12:19).

Otrā puslaika ievadā Latvijas izlases vārtos stājās Raitis Puriņš, kurš ar fantastisku sniegumu sniedza vajadzīgo enerģiju komandai, lai sekotu mājinieku trīs vārti pēc kārtas (15:19). Pēc šāda ievada ukraiņi ātri atguvās ar vairākiem veiksmīgiem metieniem, kā rezultātā drīz vien uz tablo mūsējiem atkal bija mīnus septiņi. Pašaizliedzības trūkumu nevienam pārmest nevarēja, bet pretinieki atguvuši savu pārliecību uzbrukumā, tāpēc tuvāk nekādi netikām. Noslēgumā zaudējums ar 26:33.

Rezultatīvākais Latvijas izlases sastāvā šajā spēlē ar astoņiem vārtiem bija Nils Kreicbergs, četrus pievienoja Māris Veršakovs, trīs vārti Rihardam Lejam, pa diviem Guntim Piļpukam, Uvis Strazdiņam, Ņikitam Pančenko, Antonam Šuleiko un Egilam Politeram, bet viens precīzs metiens Emīlam Kurzemniekam.

Rīt turnīra pēdējā diena tiks aizvadīta ar divām agrajām spēlēm – pulksten 10:00 laukumā dosies Beļģija un Ukraina, bet Latvija savu cīņu pret Ēģipti uzsāks pulksten 12:00.

Ikgadējais Rīgas domes kauss handbolā šogad norisināsies no 27. līdz 29. decembrim. Mājiniece Latvija turnīrā uzvarējusi deviņas reizes, pēdējo no tām – 2014. gadā. Savukārt pērn Latvija ierindojās trešajā vietā.

Visas šogad uzaicinātās izlases Rīgas domes kausā iepriekš jau vairākkārt piedalījušās. Biežākā viešņa bijusi Ukraina, kas uzvarēja 2007. un 2009. gadā, bet 1997. un 2010. gadā ierindojās trešajā vietā. Pēdējos trijos gados Rīgā viesojusies Ēģipte, kas 2015. gadā ieņēma ceturto vietu, 2016. gadā bija otrā, bet pērn turnīrā triumfēja. Savukārt Beļģija 2004. gadā izcīnīja otro vietu, bet 2009. gadā – ceturto.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Handbola federācija

Latvijas izlases sastāvs Rīgas Domes kausam
Vārtsargi: Edgars Kukša (OHV Aurich, Vācija), Artūrs Kuģis (TV Grosswallstadt, Vācija), Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga)
Saspēles vadītāji: Toms Lielais (HG Saarlouis, Vācija), Māris Veršakovs (TGS Pforzheim, Vācija)
Kreisā mala: Rihards Leja (Celtnieks Rīga)
Kreisie ārējie: Nils Kreicbergs (Tenax Dobele), Emīls Kurzemnieks (Afturelding HC, Islande), Normunds Seņkāns (SK Latgols)
Labā mala: Ņikita Pančenko (Tenax Dobele), Uvis Strazdiņš (HC Kehra, Igaunija)
Labie ārējie: Guntis Piļpuks (HF Mors, Dānija), Armands Usāns (Tenax Dobele)
Līnijas spēlētāji: Egils Politers (Tenax Dobele), Artūrs Meikšāns (SK Latgols), Antons Šuleiko (Tenax Dobele)