Handbola izlase zaudē arī Ungārijai

15/06/2017 21:12
avijas handbola izlase U-21 - Lielais Toms - Sportazinas.com

Latvijas vīriešu handbola izlase, kas gan jau zaudējusi izredzes kvalificēties finālturnīram, ceturtdien Valmierā 2018.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra priekšpēdējā mačā ar 23:35 (9:15) zaudēja Ungārijai.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais šajā mačā ar pieciem vārtiem bija Aivis Jurdžs, kamēr četrus vārtus iemeta Ingars Dude, bet pa trim vārtiem pievienoja tikai 16 gadus vecais Guntis Piļpuks, Rihards Leja un Raimonds Trifanovs.

Šī mača sākumā komandas vārtus nespēja gūt vairāk nekā septiņas minūtes, bet astotajā minūtē rezultātu beidzot atklāja viens no Latvijas labākajiem handbolistiem Jurdžs. Arī pirmā puslaika turpinājumā cīņa nebija pārāk rezultatīva, turklāt Latvijas izlases sastāvā pie iespējas spēlēt tika vairāki jaunie spēlētāji.

Pēc rezultāta atklāšanas Latvija izvirzījās vadībā ar pāris vārtu starpību, tomēr Ungārija pretiniekus tālāk nepalaida. Komandas demonstrēja diezgan līdzvērtīgu sniegumu, bet pirmā puslaika izskaņā Ungārijai izdevās pārņem iniciatīvu un gūt septiņus vārtus pēc kārtas, kas ļāva panākt jau 13:7. Pēdējās divās minūtēs izlases apmainījās vārtu guvumiem, bet Latvija lielajā pārtraukumā devās ar diezgan lielu deficītu – 9:15.

Otrajā puslaikā gan cīņas raksturs īpaši nemainījās, Ungārijai demonstrējot savu pārākumu, turklāt 42.minūtē viesu pārsvars sasniedza jau iespaidīgus 13 vārtus (25:12). Turpmākajās minūtēs Latvijas izlase gan nedaudz saņēmās un samazināja rezultāta starpību, tomēr dueļa liktenis bija izšķirts jau labu laiku pirms tā beigām.

Uzvara pār Latvijas izlasi Ungārijai ļāvusi nodrošināt ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru.

Latvijas izlasei šajā mačā bija jāiztiek bez sava neapšaubāmā līdera Daiņa Krištopana.

Abas komandas tikās pirmajā aplī, Latvijai viesos piedzīvojot neveiksmi ar 16:24.

Pēc ceturtdienas dueļa ar Ungārijas valstsvienību Latvija kvalifikācijas turnīru noslēgs svētdien izbraukumā pret Riodežaneiro olimpisko čempioni Dāniju.

Latvijas izlase jau iepriekš bija zaudējusi izredzes kvalificēties nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīram, bet tagad ir piedzīvojusi neveiksmes visos piecos mačos un līdz ar to grupā ieņem pēdējo vietu.

Savukārt Ungārija pēc uzvaras pār Latviju ar 28:27 pārspēja arī Nīderlandi, pēc tam nospēlēja neizšķirti 25:25 ar Dāniju, kam gan turpinājumā maijā piekāpās ar 27:35.

Pagājušajā nedēļā Latvijas izlase, gatavojoties atlases turnīra noslēdzošajiem mačiem, aizvadīja divas pārbaudes spēles pret Lietuvu, piedzīvojot pārliecinošus zaudējumus abās cīņās – 30:40 un 23:36. Tiesa, komanda šajos mačos bija tālu no optimālā sastāva.

Šie valstsvienības galvenā trenera amatā bija pirmie mači Armandam Uščinam. Maija vidū no darba tika atlaists iepriekšējais valstsvienības vadītājs Uģis Vikštrems, bet viņa vietā iecelts Uščins, ar kuru vienošanās pagaidām panākta uz šīm četrām spēlēm, pēc kurām Latvijas Handbola federācija (LHF) lems par tālāku sadarbības turpināšanu.

Lai arī sākotnēji tika vēstīts, ka pēc cīņām ar Lietuvu komandai pievienojās līderi Dainis Krištopāns un Aivis Jurdžs, kā arī Latvijas čempionāta vērtīgākais spēlētājs Raitis Puriņš, Helmuts Tihanovs, Toms Lielais, Uldis Lībergs un Nils Kreicbergs, tomēr trešdien vakarā Latvijas Handbola federācija (LHF) paziņoja, ka Krištopāns nespēlēs.

Pēdējo trīs gadu labākais Latvijas handbolists laukumā nevarēja doties, jo viņu ierobežo saistības pret savu jauno klubu Skopjes “Vardar” no Maķedonijas, kas jūnija sākumā triumfēja Eiropas Handbola federācijas (EHF) Čempionu līgā.

Vēl vairāki spēlētāji, piemēram, Ģirts Lilienfelds, Elvijs Borodovskis, Jānis Pavlovičs un citi šajā sabraukumā valstsvienībai nepalīdz veselības problēmu vai personisku iemeslu dēļ.

Uz Valmieru devās arī vairāki jaunie spēlētāji, kuri aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajās pārbaudes spēlēs piedzīvoja debiju valstsvienībā, – Ņikita Pančenko, Guntis Piļpuks un Artūrs Meikšāns.

Eiropas čempionāta atlases cikla sākumā Latvija vispirms ar 16:24 viesos zaudēja Ungārijai, pēc tam savā laukumā ar 23:36 atzina Riodežaneiro olimpisko spēļu čempiones Dānijas pārākumu, bet maija sākumā ar 27:29 mājās un 24:25 piekāpās arī Nīderlandei, pēdējos divus mačus aizvadot bez Vikštrema klātbūtnes, kuram bija veselības problēmas.

Viena spēle šīs apakšgrupas ietvaros tika aizvadīta jau trešdien, kad olimpiskā čempione Dānija izbraukumā ar 36:24 (18:10) pārliecinoši apspēlēja Nīderlandi.

Apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar deviņiem punktiem piecās spēlēs ir Dānija, bet tai ar septiņiem punktiem seko Ungārija. Savukārt trešā ar četriem punktiem ir Nīderlande, kamēr Latvija piecos mačos palikusi bez punktiem.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī labākā no trešo vietu īpašniecēm.

Latvijas izlase pirms gada dramatiskā cīņā palika bez ceļazīmes uz šī gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru. Toreiz duelī ar Baltkrieviju rezultāts divu spēļu summā bija neizšķirts, bet finālturnīru sasniedza pretinieki, kas iemeta vairāk vārtus izbraukuma mačā.