Handbola izlašu direktors: Lai izdzīvotu, treneri Latvijā strādā autoservisos vai vada autobusus

12/09/2018 14:24
Renārs Līcis, www.sportazinas.com

Latvijas handbola valstsvienību direktors un lektors Latvijas Sporta un pedagoģijas akadēmijā (LSPA) Renārs Līcis intervijā radiostacijā Baltkom atzinis, ka sporta treneru atalgojums Latvijā ir tik mazs, ka lielākajai daļai speciālistu iztikas nodrošināšanai jāmeklē arī citi darbi.

Līcis uzskata, ka no tā cieš arī sportiskie rezultāti.

“Mūsu treneri jau vairāku gadu garumā apvieno darbus, tāpēc mums nākas sastapties ar treneriem-autobusu vadītājiem vai treneriem-dakteriem. Tās lielākoties ir profesijas tehniskajā lauciņā: pa dienu strādā autoservisā, bet vakarā dodies uz sporta skolu trenēt bērnus. Taču šis treneris jau ir noguris un nav spējīgs bērniem sniegt nepieciešamo motivāciju. Tā nav normāla situācija,” esošo stāvokli skaidro Līcis.

Līcis arī min, ka trenera profesijas zemā atalgojuma dēļ ir grūti šim arodam piesaistīt jaunus cilvēkus.

“Runājot par nacionālajām izlasēm – esošajā situācijā mums nav iespējams būt konkurētspējīgiem. Trenera darbs nav viegls, jo ir grūti nopelnīt pietiekami, lai spētu dzīvot pieklājīgā līmenī. Izdzīvot, protams, var, taču jaunajai paaudzei ar to ir par maz – viņi grib dzīvot!”

Arī pats Līcis, kurš savulaik bija viens no Latvijas handbola izlases līderiem, spēlētāja karjeras laikā bija spiests apvienot handbola spēlēšanu ar maču tiesāšanu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mairis Briedis
02/07/2022 16:59

Briedis piedzīvo fiasko arī boksa ringā, Opetaija uzvar pēc punktiem un atņem latvietim IBF jostu

Latvijas bokseris Mairis Briedis sestdien Goldkostā, Austrālijā, piedzīvoja zaudējumu austrālietim Džeijam Opetaijam un atvadījās no Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostas pirmajā smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem). Pēc 12 raundiem…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām