Handbola Virslīgas ceturtdaļfināli sākas ar negaidītu “Vaiņodes” uzvaru pār “Latgolu”

02/03/2019 15:26

“SynotTip” handbola Virslīgā startējušas izslēgšanas turnīra spēles, un par pārsteigumu savā laukumā parūpējās “Vaiņode”, kas pirmajā ceturtdaļfināla spēlē ar 25:24 dramatiskā cīņā pieveica Ludzas “Latgolu”.

“Vaiņode” pirmo posmu noslēdza ar 14 spēlēs izcīnītiem desmit punktiem un sesto vietu, bet otrajā posmā savā četriniekā komanda izcīnīja vienu uzvaru un vienu neizšķirtu, kā pēdejai sasniedzot izslēgšanas spēļu turnīru. “Latgols” pirmajā posmā sakrāja 20 punktus un tikai par punktu atpalika no Rīgas “Celtnieks”. Otrajā posmā pirmajā četriniekā Ludzai divas uzvaras un viens neizšķirts, ar ko pietika trešajai pozīcijai.

“Vaiņode” un “Latgols” šajā sezonā bija aizvadījušas divas savstarpējās spēles, kurās abās uzvaras izcīnīja “Latgols”. 14. oktobrī Ludzā mājinieki svinēja panākumu ar rezultātu 34:30, savukārt 2. decembrī Vaiņodē bija saspringta spēle, kurā viesiem izdevās svinēt uzvaru tikai ar minimālu vienu vārtu handikapu – 21:20.

“Play-off” pirmajā spēlē ievadā nedaudz veiksmīgāk darbojās mājinieki, kuri devītajā minūtē pēc Oskara Pāvila vārtiem ieguva 5:3 pārsvaru. “Vaiņodei” vēl pāris reizes puslaika gaitā izdevās iegūt plus divi, taču “Latgols” allaž spēja atspēlēties, viesu sastāvā lielisku sniegumu demonstrējot gados jaunajam talantam Endijam Kušneram. Pēc 30 minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu rezultātu 14:14.

Ilgāku laiku otrajā puslaikā turpinājās ļoti līdzīga spēle un neviena no komandām nespēja iegūt vairāk kā vienu vārtu pārsvaru. Puslaika otrajā daļā “Vaiņode” atkal pāris reizes ieguva plus divi, bet 59. minūtē Ainārs Pāvils sniedza mājiniekiem 25:22. Minūtes laikā ar vārtiem atbildēja Jānis Pavlovičs un Endijs Kušners, bet izglābties ludzānieši tā arī nespēja, atzīstot pretinieku pārākumu ar 24:25.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais šajā spēlē ar astoņiem gūtiem vārtiem bija Oskars Pāvils, bet Jurģis Strēlis un Ainārs Pāvils pretinieku vārtsargu pārspēja sešas reizes. “Latgolam” šajā spēlē labākais bija Endijs Kušners, kurš spēli pabeidza ar desmit vārtiem, savukārt Jānim Pavlovičam seši vārtu guvumi. Atbildes spēle Ludzā jau 9. martā pulksten 16:00.

SynotTip Virslīgas izspēles sistēma paredz, ka vispirms komandas izspēlēja divu apļu turnīru, bet pēc tam pēc tā rezultātiem tika sadalītas divos četriniekos – gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēja divu apļu turnīru. Divas labākās komandas (Dobeles “Tenax” un Rīgas “Celtnieks”) pēc otrā posma automātiski kvalificējas pusfinālam, bet vēl četras komandas (pirmās grupas trešā vieta un otrās grupas otrā vieta, kā arī pirmās grupas ceturtā vieta un otrās grupas pirmā vieta) izspēlēs ceturtdaļfinālu.

Ceturtdaļfinālā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā, pusfinālā cīņa notiek līdz divām, bet finālā – līdz trim uzvarām. Jāatgādina, ka MSĢ/LAT-Hertz, kas regulāro turnīru noslēdza ceturtajā vietā, startēja tikai turnīra pirmajos divos posmos, bet pret šo komandu izcīnītie punkti tika skaitīti kopējā vērtējumā.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Handbola federācija