Handbolists Strazdiņš karjeru turpinās Čehijā

05/02/2021 16:02

Latvijas handbola izlases spēlētājs Uvis Strazdiņš 2020./2021. gada sezonas otrajā pusē spēles aizvadīs Čehijas augstākajā handbola līgā “Strabag Rail extraliga”. Viņš ir panācis vienošanos ar handbola klubu “FCC Mesto Lovosice”, vēsta Latvijas handbola federācija (LHF). Sezonas pirmo pusi Strazdiņš spēlēja Zviedrijā, kur pēc ranga bija 2. līgas handbola kluba “AIK Solna” sastāvā, savukārt 2019./2020. gada sezonā viņš pārstāvēja Igaunijas handbola klubu “Kehra”.

Pats Strazdiņš atzīst, ka pāreja no Zviedrijas uz Čehiju bija visai strauja un šādu karjeras pavērsienu nebija plānojis: “Īstenībā viss notika ļoti ātri. Zviedrijā man bija maz spēļu, kā arī radās problēmas ar dzīvošanas apstākļiem, un tieši šajā brīdī parādījās iespēja spēlēt Čehijā. Aprunājos ar “Lovosice” treneri, mani apmierināja piedāvātais, līdz ar to pieņēmu lēmumu doties uz Čehiju. Jau 23. decembrī lidoju uz turieni un aizvadīju pirmos treniņus.”

Pārejas sākumposmā Strazdiņam bija jāpiedalās arī Latvijas izlases mačos, tāpēc tieši janvārī viņam jaunajā komandā sanāca izlaist vairākas spēles, kas iespaidoja iekļaušanos komandas sastāvā: “Pēc Ziemassvētkiem trīs dienas trenējos ar komandu, bet tad man bija jādodas uz izlases sabraukumu, kas nozīmēja, ka izkrita vesela nedēļa. Atgriežoties atpakaļ, komandas uzticību bija grūtāk nopelnīt, jo izlaidu ne tikai treniņus, bet arī vairākas spēles. Tomēr šobrīd esmu jau mēnesi šeit un jūtu, ka man uzticību tomēr ir izdevies atgūt,” par iekļaušanos komandā komentē Uvis.

Par to, vai šī pāreja ir veiksmīga un kādi ir nākotnes plāni, Strazdiņš dalās savās pārdomās: “Zviedrijā man īsti nedeva daudz laika spēlēs, tāpēc sapratu – ja parādās iespēja, tad jādodas citur. Šeit vidēji spēlēju 30-50 min no kopējā spēles laika, kā arī piedalos 7-10 treniņos nedēļā, kas man palīdz attīstīties kā handbolistam. Līgums man ir spēkā līdz vasarai, lai gan es, gan treneris varam iepazīties viens ar otru, un tad arī būs skaidrība par nākotni.”

“Lovosice” šobrīd ieņem 5. vietu Čehijas augstākās handbola līgas turnīra tabulā. Aizvadītājās 16 spēlēs Strazdiņa pārstāvētais klubs astoņas reizes ir svinējis uzvaru, divas reizes spēlējis neizšķirti, kā arī piedzīvojis sešus zaudējumus. Savukārt Strazdiņš kopumā ir aizvadījis četras spēles, kurās summā guvis septiņus vārtus.

Pieslēgties

Dienas fokusā

18/04/2021 11:19

Nosaukts hokeja izlases sastāvs spēlēm pret Slovākiju, iekļauts arī 40 gadus vecais Kr. Rēdlihs

Latvijas hokeja federācija (LHF) savā mājaslapā paziņojusi valstsvienības sastāvu gaidāmajām pārbaudes spēlēm pret Slovākiju. Jau rītdien, 19. aprīlī, hokeja izlase dosies uz Slovākiju, lai, gatavojoties 2021. gada pasaules čempionātam Rīgā,…