Haoss Lisabonā – “Sporting” līderi pēc fanu uzbrukuma lauž līgumus ar klubu

Viljams Karvaljo, sportazinas.com
Viljamss Karvaljo Foto: AP

Portugāles spēcīgakās līgas klubs Lisabonas “Sporting” piedzīvo grūtus laikus. Komandu pametuši virkne tās līderi un nevis dēļ bagātāku klubu piedāvājumiem, bet gan dēļ komandas līdzjutējiem, kas maija beigās ielauzās kluba treniņbāzē.

Šodien pavēstīts, ka komandu pametuši Portugāles izlases futbolisti – Viljams Karvaljo, Dželsons Martinšs un Bruno Fernandešs. Tāpat ar vienību līgumu lauzis Nīderlandes uzbrucējs Bass Dosts, bet iepriekš klubu pameta pamatvārtsargs Rui Patrisio. Visi futbolisti kļuvuši par brīvajiem aģentiem un bez transfēra maksas var pievienoties citiem klubiem.

Zīmīgi, ka kluba vadība uzzinot par futbolistu vēlmi lauzt līgumus, klubā izslēdza visus iespējamos saziņas līdzekļus. Tādējādi, futbolistu juristi nevarēja iesniegt oficiālus dokumentus. Rezultātā vārtsargs Rui Patrisio kluba bāzē ieradās policijas pavadībā, lai iesniegtu iesniegumu par līguma laušanu.

Rui Patrisio policijas pavadībā ierodas kluba ofisos

Maija beigās līdzjutēji ielauzās komandas treniņbāzē, izcēlās kautiņš starp vairākiem spēlētājiem, treneriem un saniknotajiem faniem. Šāds incidents kalpoja par pamatu, ka futbolisti juridiski drīkstēja vienpusīgi lauzt savus līgumus un pamest Lisabonu, jo klubs nenodrošina vajadzīgo drošību. Pat vairāk – kluba vadība radīja augsni šādiem konfliktiem…

Vietējā policija aizturēja 20 iebrucējus, bet tiek vēstīts, ka saniknoto fanu skaits, kuri ielauzās “Sporting” treniņā bija lielāks par 50. Visvairāk cieta komandas uzbrucējs Dosts, kurš nonāca slimnīcā, futbolistam tika uzliktas vairākas šuves uz galvas.

Bas Dosts pēc fanu uzbrukuma

Zīmīgi, ka neapmierināts ar futbolistiem jau ilgāku laiku bija kluba prezidents Brunu De Karvalju, kurš vairākkārtīgi publiski nosodīja spēlētājus. De Karvaljo sava kluba futbolistus apvainoja sliktā attieksmē pret klubu un faniem. Acīmredzot, prezidenta vārdus sadzirdēja arī līdzjutēji…

Komanda aizvadīja blāvu sezonu, vairākkārtīgi zaudējot vājākām vienībām. “Sporting” Portugāles čempionātu noslēdza trešajā vietā no čempioniem “Porto” atpaliekot par desmit punktiem. Zaudējums tika piedzīvots arī kausa finālā, kur tika atzīts pastarīšu “Aves” pārākums.

Komandu pameta arī tās treneris Žorže Žezuss, kurš pārgāja uz Saudu Arābijas klubu “Al-Hilal”.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar