Hārdens un Ērvings “uguņo” NBA Ziemassvētku spēlēs (VIDEO)

26/12/2018 03:07

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Ziemassvētku vakara spēlē spožu sniegumu demonstrēja Hjūstonas “Rockets” līderis Džeimss Hārdens un Bostonas “Celtics” zvaigzne Kairijs Ērvings.

Hārdens guva 41 punktu viņa pārstāvētās Hjūstonas “Rockets” uzvarā ar rezultātu 113:109 pret Oklahomasitijas “Thunder”, viņa pārstāvētajai komandai izcīnot savu septīto uzvaru pēdējās astoņās cīņās.

Ja pirmo ceturtdaļu abas komandas aizvadīja vienādā līmenī, uz rezultāta tablo degot pa četriem divniekiem (22:22), tad otrajā ceturksnī tieši mājinieku “Rockets” aizsardzība jau kārtējo reizi sezonā izrādījās kā caurstaigājama sēta. Raķetes savā grozā 12 minūtēs pamanījās ielaist 38 punktus, kas puslaiku pārtraukumā “Thunder” vienībai deva astoņu punktu handikapu – 60:52.

Otro puslaiku “Rockets” iesāka ar astoņiem punktiem pēc kārtas, kas mājiniekiem ļāva izlīdzināt spēles rezultātu – 60:60.

Turpinājumā laukumā ritēja ļoti saspringta un neparedzama spēle, tomēr ceturtajā ceturksnī pēc 8:0 izrāviena “Rockets” spēja palielināt savu vadību līdz 104:95, kas vēlāk ļāva to ar grūtībām, taču sekmīgi noturēt.

Uzvarētājiem Hārdens bez 41 punkta gūšanas izcēlās arī ar septiņām rezultatīvām piespēlēm un sešām atlēkušajām bumbām. Tikmēr “Thunder” uzvarai nepietika arī ar Pola Džordža 28 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām un Rasela Vestbruka 21+9+9.

“Rockets” ar bilanci 18-15 pacēlās uz septīto vietu Rietumu konferencē, kamēr “Thunder” ar 21-12 ir trešajā pozīcijā.

Tikmēr citā mačā Bostonas “Celtics” pirmo trīs ceturtdaļu laikā vairākkārt pazaudēja iekrāto 10-11 punktu pārsvaru pret Filadelfijas “76ers”, cīņas pamatlaika beigās paši nonākot neapskaužamā situācijā. Ķeltus no sakāves pamatlaika izskaņā izglāba Ērvings, kurš 20 sekundes līdz tā beigām panāca izlīdzinājumu – 108:108.

Papildlaikā jau daudz sekmīgāki izrādījās Bostonas komandas basketbolisti, kas izcīnīja uzvaru pār “76ers” ar rezultātu 121:114.

Lielisks sniegums šajā spēlē padevās Bostonas kluba līderim Ērvingam, kurš izcēlās ar 40 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām. Tikmēr viesiem 34 punktus guva un 16 atlēkušās bumbas savāca kamerūnietis Džoels Embīds.

“Celtics” ar bilanci 20-13 Austrumu konferencē ieņem piekto vietu, kamēr “76ers” ar 22-13 atrodas vietu augstāk.