Hārdenam 42 punkti uzvarā Bostonā; “Knicks” puslaikā ielaiž 82 un cieš 50. zaudējumu (VIDEO)

04/03/2019 08:39

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt kārtējo neveiksmi piedzīvoja viena no favorītēm uz titulu Bostonas “Celtics”, kas savu skatītāju priekšā atzina Hjūstonas “Rockets” pārākumu. Tikmēr jau 50. zaudējumu šosezon savā rēķinā ierakstījusi Ņujorkas “Knicks”.

Mačā Bostonā starp “Celtics” un “Rockets” viesi pēc pirmā puslaika atradās itin komfortablā vadībā ar 65:45, bet trešajā ceturtdaļā Hjūstonas kluba pārsvars sasniedza pat 28 punktu atzīmi. “Ķelti” izšķirošajā ceturksnī gan spēja sarūpēt nelielu intrigu, pēc izrāviena 17:6 sešas minūtes līdz pamatlaika beigām pietuvojoties līdz 106:96. Tomēr sevišķi tuvāk mājinieki atlikušajā laikā tā arī nespēja tikt un visā mačā piekāpās ar 104:115, piedzīvojot piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs.

“Rockets” līderis Džeimss Hārdens uzvaru kaldināja ar 42 punktiem, kamēr Ēriks Gordons realizēja astoņus tālmetienus (no 12) un pievienoja vēl 32 punktus. Tāpat ar “double-double” izcēlās Kriss Pols – 15 punkti un 12 rezultatīvas piespēles. “Celticis” nometnē rezultatīvākais ar 24 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Kairijs Ērvings.

Jau pirmajā puslaikā ielaižot 82 (!) punktus, sezonas 50. zaudējumu šonakt cieta “Knicks”, bez ierunām ar 107:128 viesos piekāpjoties Losandželosas “Clippers”. Mājinieki jau pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 18 punktu handikapu (38:20), bet otrajā periodā atstatums sasniedza pat 38 punktus, “Clippers” pirmajās 24 minūtēs realizējot 14 tālmetienus (atkārtots kluba rekords).

Pēc pārtraukuma “Knicks” gan izdevās samazināt deficītu līdz nedaudz pieklājīgākiem apmēriem, tomēr mača liktenis bija izšķirts jau krietnu laiku pirms. Losandželosas kluba sastāvā neviens spēlētājs laukumā nepavadīja ilgāk par 29 minūtēm. Rezultatīvākais ar 21 punktu (3p. 7/11) bija Lendrijs Šamets, 20 pievienoja Danilo Galināri, bet 18 – Lū Viljamss. “Knicks” labā tikmēr pa 17 punktiem guva Noā Vonlejs (+ 12 bumbas) un Demjens Dotsons.

Saspringta cīņa turpinās par trešo pozīciju Rietumu konferencē, pie uzvarām tiekot abām galvenajām pretendentēm uz to Portlendas “Trail Blazers” (118:108 viesos pār Šarlotas “Hornets”) un Oklahomsitijas “Thunder” (99:95 viesos pār Memfisas “Grizzlies”). Abas komandas tādējādi šobrīd sasniegušas identisku uzvaru-zaudējumu bilanci 39-25, bet turpat blakus piektajā vietā rietumos ir arī “Rockets” (38-25).

Tikmēr līdz ar Detroitas “Pistons” (31-31) uzvaru šonakt savā laukumā pagarinājumā pār Toronto “Raptors” (112:107) uz septīto pozīciju Austrumu konferences tabulā atkritusi Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas “Nets” (32-33). “Pistons” labā ierasti labākie bija līderi Bleiks Grifins (27 punkti), Redžijs Džeksons (19 p.) un Andrē Dramonds (15 p. + 17 atl.b.), kamēr “Raptors” sastāvā šonakt atpūta tika dota Kavai Lenardam, viņa prombūtnē līdera lomu uzņemoties Kailam Laurijam (35 p.).

NBA pamatturnīrs, 4. marts

Šarlotas “Hornets” – Portlendas “Trail Blazers” 108:118 (25:32, 25:24, 30:25, 28:37);

Bostonas “Celtics” – Hjūstonas “Rockets” 104:115 (23:33, 20:32, 35:35, 26:15);

Čikāgas “Bulls” – Atlantas “Hawks” 118:123 (32:35, 28:32, 31:29, 27:27);

Losandželosas “Clippers” – Ņujorkas “Knicks” 128:107 (38:20, 44:26, 19:32, 27:29);

Klīvlendas “Cavaliers” – Orlando “Magic” 107:93 (29:24, 23:24, 15:24, 40:21);

Detroitas “Pistons” – Toronto “Raptors” 112:107 (24:19, 24:26, 25:33, 27:22, 12:7) – pagarinājumā

Vašingtonas “Wizards” – Minesotas “Timberwolves” 135:121 (40:36, 22:28, 35:23, 38:34);

Oklahomasitijas “Thunder” – Memfisas “Grizzlies” 99:95 (25:28, 21:24, 21:23, 32:20)