Hārtlija “Avangard” sagrauj “Kunlun”, “Vityaz” nostiprinās Rietumu pirmajā vietā

22/09/2019 19:31

Šodien Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) tika aizvadītas divas spēles. Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” ar 5:2 (1:1; 2:0; 2:1) pārspēja Pekinas “Kunlun”, bet Podoļskas “Vityaz” viesos apspēlēja Sanktpēterburgas SKA ar 4:2 (1:0; 1:1; 2:1).

“Avangard” un “Kunlun” spēles devītajā minūtē rezultātu atklāja mājinieku aizsargs Vjačeslavs Voinovs, kurš vidusszonā pārtvēra ripu, pieslidoja tuvāk pretinieku vārtiem un no uzbrucēja pozīcijas pārspēja viesu vārtsargu Šimonu Grubecu. Piecas minūtes vēlāk “Kunlun” uzbrucējs Fu Spensers panāca neizšķirtu. Otrā perioda sākumā Teilors Beks ar metienu no iemetiena apļa realizēja vairākumu – 2:1.

Trešdaļas beigās Jevgeņijs Gračovs palielināja “Avangard” pārsvaru līdz 3:1, bet trešā perioda sākumā Voinovs bija precīzs otro reizi – 4:1. Mača izskaņa Sergejs Šumakovs panāca 5:1, tomēr pēdējais vārds piederēja “Kunlun” vienībai, jo 33 sekundes pirms sirēnas Džeiks Čelioss izmantoja vairākumu – 5:2. Ar sešiem panākumiem deviņās spēlēs Omskas vienība ir Austrumu konferences vicelīdere.

Tikmēr brīnumus turpina demonstrēt “Vityaz”, kas apspēlēja SKA ar 4:2. Pirmos vārtus spēlē guva Podoļskas kluba uzbrukuma līderis Aleksandrs Sjomins, kuram tie bija jau piektie jaunajā sezonā. SKA atbildēja ar Dmitrija Kagarļicka šāvienu no tuvās distances. Pamatlaika vidū “Vityaz” uzbrucējs Pāvels Černovs otro reizi izvirzīja savu komandu vadībā, bet trešajā trešdaļā ātrs viesu pretuzbrukums noslēdzās ar Jevgeņija Monsa precīzu metienu no šaura leņķa – 3:1.

Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Kagarļickis atjaunoja SKA cerības, samazinot deficītu līdz 3:2. Sekoja vārtsarga maiņa pret sesto laukuma spēlētāju un “Vityaz” hokejists Aleksejs Makejevs pielika punktu, iemetot ripu tukšos vārtos – 4:2.

“Vityaz” izcīnīja astoto panākumu deviņās spēlēs un ieņem pirmo vietu Rietumu konferencē. Otrajā vietā esošā SKA atpaliek par četriem punktiem.