Hārtlija debija pie izlases stūres aizvadīta ar graujošu zaudējumu Krievijas 2. izlasei

01/04/2017 19:35

Latvijas hokeja valstsvienība, turpinot gatavošanos maijā gaidāmajam pasaules čempionātam, sestdien pirmajā pārbaudes mačā “Arēnā Rīga” ar 0:5 (0:2, 0:3, 0:0) zaudēja Krievijas olimpiskajai izlasei.

Jau ar šī mača pirmajām minūtēm izpaudās izteikts Krievijas izlases pārsvars. Tas viesiem deva rezultātu, jo pirmās trešdaļas otrajā pusē pa vārtiem guva Antons Burdasovs un Ivans Telegins. Tikmēr Latvijas izlasei bija nopietnas problēmas ar vārtu gūšanas iespēju izveidošanu.

Krievijai turpinot dominēt, tā otrajā periodā guva vēl trīs vārtus, kad divreiz atzīmējās Sergejs Šumakovs, bet reizi precīzs bija Anatolijs Goļiševs. Savukārt mājinieki pirmo reālo vārtu gūšanas iespēju radīja vien otrajā periodā, taču trešajā trešdaļā mājinieki jau spēlēja aktīvāk, vairākkārt traucējot krievu vārtsarga Andreja Karejeva modrību.

Lai arī mača izskaņā Latvijas izlase varēja spēlēt arī vairākumā, goda vārtus gūt tomēr neizdevās. Piecas sekundes pirms pamatlaika beigām noraidījumu nopelnīja Vitālijs Pavlovs, tāpēc Krievijas izlase nekautrējās nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tādā veidā viesi gandrīz guva vārtus, taču ripa atsitās pret vārtu stabu.

Latvijas hokeja izlases sastāvā sestdien debiju piedzīvoja jaunais uzbrucējs Filips Gundars Buncis, kamēr vārtos stājās Jānis Kalniņš. Tikmēr komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš joprojām turpina atkopties no savainojuma, kopā ar treneriem atradās uz vienības soliņa.

Svētdien abas komandas spēkosies atkārtoti, bet sagaidāms, ka tad vārtus sargās Ivars Punnenovs.

Traumas dēļ pasaules čempionātā nepiedalīsies uzbrucējs Miķelis Rēdlihs, turklāt savainoti ir arī Oskars Bārtulis un Krišjānis Rēdlihs.

Krievijas komandas sastāvā dalībai mačos pret Latviju iekļauti tikai Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) spēlējošie U-25 vecuma hokejisti, bet lielākā pārstāvniecība ir no regulārās sezonas uzvarētājas Maskavas CSKA – desmit. Komandas sastāvā ir arī talantīgais uzbrucējs Kirils Kaprizovs.

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija palīgi ir Žaks Klutjē un Artis Ābols, kurš gan pagaidām vēl tāpat kā Kārlis Zirnis nav ieradies Latvijā, tāpēc treniņiem piesaistīts Ronalds Ozoliņš no Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas “Rīga”, kā arī Igors Smirnovs, kurš šosezon trenēja Latvijas virslīgas klubu “Rīga”. Tāpat dažbrīd komandai uz ledus palīdz arī Latvijas Hokeja federācijas (LHF) speciālists Aldis Āboliņš.

Pēc spēlēm ar Krieviju Latvijai 7. un 8.aprīlī Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros Daugavpilī būs mači ar Baltkrieviju.

Pēc tam Hārtlija vadītā komanda 14. un 15.aprīlī izbraukumā tiksies ar Zviedriju, 21. un 22.aprīlī “Arēnā Rīga” tiks spēlēts ar Franciju, bet 30.aprīlī un 1.maijā būs mači izbraukumā pret Vāciju.

Pasaules čempionātā Ķelnē A apakšgrupā Latvija tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju.