Hārtlija trenētā “Avangard” nespēj gūt vārtus vairākumā un atvadās no izslēgšanas spēlēm

11/03/2020 18:58

Šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Austrumu konferences ceturtdaļfināla sestajā mačā uzvaru izcīnīja Ufas “Salavat Yulaev”, kas mājās pārspēja Omskas „Avangard” vienību ar rezultātu 4:1.

Omskas klubs, kuru trenē Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs, piedzīvoja savu ceturto zaudējumu, sērijas rezultātam kļūstot 4-2. Līdz ar to “Avangard” izslēgšanas spēles šogad ir beigušās.

Jau pašā spēles sākumā Omskas vienībai bija iespēja izvirzīties vadībā. “Salavat Yulaev” pārkāpa noteikumus mača otrajā un astotajā minūtē, tomēr viesiem skaitliskos vairākumus izmantot tā arī neizdevās.

Mača rezultātu spēles 15.minūtē atklāja “Salavat Yulaev” uzbrucējs Sakari Manninens.

Nieka divas minūtes vēlāk rezultāta starpību palielināja otrs Ufas somu hokejists Tēmu Hartikainens.

Sākoties otrajam periodam “Avangard” spēja samazināt rezultāta starpību. Precīzs izrādījās viesu uzbrucējs Aleksandrs Jaremčuks.

Otrā perioda 10.minūtē divu vārtu pārsvaru mājiniekiem palīdzēja atgūt Dmitrijs Kugriševs.

Hārtlija vadītā komanda turpināja pakaļdzīšanos un jau trīs minūtes vēlāk “Avangard” guva savus otros vārtus, kuri tomēr netika ieskaitīti, jo tiesneši saskatīja vārtsarga bloķēšanas pārkāpumu.

Trešajā periodā vārti tika gūti vien pašā spēles izskaņā, kad minūti pirms spēles beigām “Avangard” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Ar precīzu metienu izcēlās Eduards Gimatovs, kurš raidīja ripu jau tukšos Omskas vienības vārtos un panāca 4:1 mājinieku labā.

“Avangard” neizmantoja nevienu no sešiem skaitliskajiem vairākumiem, savukārt Ufas komandai spēlē nevienādos sastāvos veicās labāk – vārti tika gūti vienā no diviem vairākumiem.

Kanādiešu speciālistam šī ir otrā sezona KHL. Pagājušajā sezonā viņa vadītā “Avangard” tika līdz Gagarina kausa finālam, kur atzina Maskavas CSKA pārākumu ar 0-4. Austrumu konferences finālā Omskas klubs spēkojās tieši ar “Salavat Yulaev”, svinot uzvaru sērijā ar 4-2.