Hārtlija trenētā “Avangard” nonāk uzvaras attālumā no KHL konferences fināla (VIDEO)

20/03/2019 21:34

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” komanda trešdien nonāca vienas uzvaras attālumā no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences fināla.

“Avangard” konferences pusfināla ceturtajā spēlē Balašihā ar 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) pārspēja Astanas “Barys”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-1.

Otrā perioda pirmajā pusē komandas apmainījās vārtu guvumiem – “Avangard” rindās precīzi meta Aleksandrs Jaremčuks, bet pretiniekiem vairākumu realizēja Metjū Fretins. Trešajā periodā vēl divas ripas viesu vārtos ieraidīja Maksims Čudinovs, kurš nodrošināja Hārtlija vadītajai komandai uzvaru. Interesanti, ka vienu no tām Čudinovs raidīja no “Avangard” aizsardzības zonas, rupji kļūdoties “Barys” vārtsargam Henrikam Karlsonam.

Jāatzīmē, ka abas komandas apmainījās ar noraidījumiem līdz spēles beigām. Otrā perioda devītajā minūtē par “Barys” jaunā aizsarga Valērija Orehova iegrūšanu bortā maču priekšlaicīgi noslēdza “Avangard” zviedru uzbrucējs Viktors Stolbergs, savukārt sešas minūtes pirms pamatlaika beigām līdzīgs liktenis piemeklēja viesu līderi Darenu Dīcu, kurš apmalē iegrūda mājinieku labāko snaiperi Sergeju Šumakovu.

Sērijas piektā spēle notiks piektdien Astanā.

Tāpat solis līdz Austrumu konferences finālam palicis Ufas “Salavat Yulaev” komandai, kas mājās ar 4:2 (3:1, 1:0, 0:1) pārspēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”, sērijā panākot 3-1.

Rietumu konferences pusfinālā latviešu uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā Maskavas “Dynamo” ar 1-3 atrodas iedzinējos pret regulārā čempionāta labāko vienību Maskavas CSKA, kamēr Sanktpēterburgas SKA ar 3-1 ir vadībā pret Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”.