Hārtlijs: Esmu ļoti apmierināts ar mūsu disciplīnu, slidošanu un ripas kontroli

Bobs Hārtlijs, sportazinas.com
Foto: REUTERS/Vasily Fedosenko

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc otrdienas pasaules čempionāta mača pret Itāliju slavēja komandas neatlaidību brīžos, kad ripa nav atradusi ceļu vārtos.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlase otrdien Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā B grupas mačā ar rezultātu 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) ar grūtībām uzvarēja Itāliju. Latvijas komanda šajā mačā pa pretinieku vārtiem pamanījās raidīt 65 metienus.

“[Itālijas izlases vārtsargs] Andreass Bernards mierīgi varēja kļūt par labāko spēlētāju abu komandu sastāvos – viņa sniegums bija dominējošs. Tomēr tai pat laikā neko sliktu nevaru teikt par mūsu sniegumu – mums ir bijušas trīs lieliskas spēles. Esmu ļoti apmierināts ar mūsu disciplīnu, ar slidošanu un ripas kontroli. Zinājām, ka šī būs bīstama spēle,” pēc cīņas žurnālistiem teica Hārtlijs. “Es rēķinājos, ka viņu vārtsargs spēlēs nozīmīgu lomu. Beigu beigās mēs nepadevāmies, turpinājām uzbrukt vārtiem, kas mums arī izdevās – viņu vārtsargs ielaida divas ripas, bet vēl vienu iemetām tukšos vārtos.”

Tiesa, pirmā perioda beigās Itālijas izlase pretuzbrukumā raidīja ripu Kristera Gudļevska sargātajos vārtos, tomēr pēc videoatkārtojuma noskatīšanās tiesneši fiksēja aizmuguri, tāpēc vārtu guvums netika ieskaitīts.

“Kad izmantojām “Challenge”, aicinot tiesnešus noskatīties video atkārtojumu, bijām pilnībā pārliecināti, ka vārti ieskaitīti netiks. Tas arī bija pagrieziena punkts – pirmajā periodā dominējām, bet viņi pēkšņi tika pie laimīga vārtu guvuma. Pēc šādiem vārtiem spēle varēja pilnībā mainīties,” neslēpa Hārtlijs.

“Itālijas vārtsargs deva savai komandai iespēju kaut ko paveikt šajā spēlē. Mēs nepadevāmies un mums bija lieliski metieni, lai arī Bernardam bija atbildes uz visiem šiem raidījumiem. Biju nobijies, ka šis spēlētājs dos savai komandai izredzes uzvarēt, bet mēs nepadevāmies,” gandarīts bija Latvijas izlases galvenais treneris.

Otrdien savus pirmos vārtus pasaules čempionātos guva arī izlases debitants Rihards Marenis.

“Marenis ir labs. Mēs viņu paņēmām uz pasaules čempionātu, jo viņam ir daudz enerģijas. Viņš ir arī labs komandas biedrs un sniedz papildus dzīvību ģērbtuvē,” norādīja Hārtlijs.

“Rītdien spēlētājiem būs brīvdiena, viņi to ir pelnījuši,” uzskata treneris, kurš piebilda, ka rūpīgi tiek sekots līdzi arī Latvijas izlases nākamajai pretiniecei Čehijai. “Viņiem noteikti piederēs līdzjutēju atbalsts, bet tā ir daļa no spēles, tāpēc mums jābūt tam gataviem.”

PČ grafiks

DatumsLaiks/Rez.Spēle
11.05.2019.5:2Latvija – Austrija
12.05.2019.1:3Latvija – Šveice
14.05.2019.0:3Itālija – Latvija
16.05.2019.21:15Čehija – Latvija
18.05.2019.13:15Latvija – Krievija
20.05.2019.21:15Zviedrija – Latvija
21.05.2019.17:15Norvēģija – Latvija

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par