Hārtlijs: Kovaļčuks spēlēja tā, it kā viņam būtu 22 gadi

09/03/2021 09:04
Iļja Kovaļčuks

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Omskas “Avagnard” galvenais treneris Bobs Hārtlijs uzslavējis viņa vadītās vienības uzbrucēju Iļju Kovaļčuku, uzsverot viņa lomu komandas panākumos.

Jau ziņots, ka vakar “Avangard” Austrumu konferences ceturtdaļfināla ceturtajā mačā pret Jekaterinburgas “Avtomobilist” pēdējās minūtēs atspēlējās no 1:3 un otrajā papildlaikā svinēja uzvaru ar 4:3. Divas ripas “Avangard” labā, tajā skaitā uzvaras vārtus, guva 37 gadus vecais Kovaļčuks.

“Ko es varu teikt par Kovaļčuka spēli? Pēc mača teicu viņam – man bija sajūta, it kā šodien es laukumā redzēju 22 gadus veco Kovaļčuku, kad viņš spēlēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienībā Atlantas “Trashers” [šajā klubā krievu uzbrucējs savulaik spēlēja pie Hārtlija, www.sportazinas.com]. Viņš lidoja laukumā un nenogura, tādēļ laidu viņu laukumā vairāk nekā ierasti,” teica kanādiešu speciālists.

Pieredzējušais Kovaļčuks “Avangard” vienībai pievienojās sezonas laikā. 16 pamatturnīra mačos viņš sakrāja 17 (5+12) rezultativitātes punktus, savukārt četrās spēlēs sērijā pret “Avtomobilist” viņam trīs vārti un divas piespēles.

Kovaļčukam ir milzīga pieredze gan NHL – 926 spēles pamatturnīrā ar 876 punktiem un 40 mači Stenlija kausā ar 28 punktiem, kā arī 314 mači KHL regulārajos turnīros ar 344 punktiem un 73 mači Gagarina kausā ar 48 punktiem. Hokejists ir divkārtējais Gagarina kausa ieguvējs Sanktpēterburgas SKA rindās.