Hārtlijs: Man patiesi patika pirmais periods

29/05/2021 00:13
Bobs Hārtlijs

Lai izcīnītu uzvaru pret nākamo pretinieci Somiju, Latvijas izlasei savā sestajā pasaules čempionāta spēlē jādemonstrē vienots sniegums, pēcspēles preses konferencē teica Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs Jau ziņots, ka Latvijas hokeja izlase ceturtdien “Arēnā Rīga” 2021.gada pasaules čempionāta B grupas piektajā spēlē ar rezultātu 3:4 (2:1, 0:1, 1:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Norvēģijai.

Vārtus Latvijas izlases labā guva debitants Renārs Krastenbergs, Ronalds Ķēniņš un Kristiāns Rubīns. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts divus punktus iekrājušais Ķēniņš. Vienīgo no sešiem “bullīšiem” Latvijas izlasē realizēja kapteiņa asistents Lauris Dārziņš.

“Labi iesākām spēli. Man patiesi patika pirmais periods. Demonstrējām labu ātrumu un spējām izveidot vairākas labas vārtu gūšanas iespējas,” pēc zaudējuma pret Norvēģiju preses konferencē teica Hārtlijs. “Otrajā periodā mazākumā zaudējumā vārtus, bet pēc tam dzināmies viņiem [norvēģiem] pakaļ.”

Hārtlijs norādīja, ka šajā spēlē mērķis bija izcīnīt uzvaru, bet situācija turnīra tabulā nav nemaz tik kritiska. Viņš gan neslēpa, ka tagad nedaudz būs jāpaļaujas uz sāncenšu sniegumu citās spēlēs, bet pašiem nākamajos divos mačos jāizcīna uzvara. “Trešā perioda sākumā bijām noskaņojušies uzvarai, jo zinājām, ka mums ir nepieciešami šie punkti. Pret Somiju nepieciešama laba komandas spēle. Redzu, ka puiši laukumā kārtīgi cīnās,” par Latvijas izlases sniegumu teica Hārtlijs.

Trešajā periodā Latvijas izlase divreiz pēc kārtas bija spiesta spēlēt skaitliskajā mazākumā. Pirmajā epizodē tiesnesis Miķeli Rēdlihu noraidīja pēc ļoti šaubīgas epizodes. Hārtlijs spēles laikā neslēpa savas emocijas soģa virzienā, bet pēcspēles preses konferencē norādīja, ka kļūdas mēdz pieļaut visi, arī tie, kuri strādā pēc labākās sirdsapziņas.

Savainojuma dēļ maču nepabeidza Latvijas valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš. Treneris Hārtlijs norādīja, ka plašāka informācija par viņa veselības stāvokli būs zināma sestdien pēc medicīniskajām pārbaudēm. Šī iemesla un arī veiksmīgā snieguma dēļ vietu pirmajā uzbrucēju trijniekā izcīnīja Krastenbergs. Treneris jau pēc iepriekšējās spēles norādīja, ka uzbrucējs pēdējos gados ir krietni progresējis, tāpēc arī šogad viņš demonstrē pavisam cita līmeņa spēli.

“Krastenbergs līdz šim turnīrā ir bijis viens no mūsu labākajiem spēlētājiem,” uzsvēra Hārtlijs. “Viņš kļūst labāks. Var redzēt, ka divu gaidu laikā viņš ir nobriedis un gatavs cīnīties augstā līmenī. Renārs ir apveltīts ar labu metienu, labi izprot spēli un necenšas izcelties citu vidū.”

Pats Krastenbergs norādīja, ka ātri spējis iejusties pirmajā virknējumā. “Domāju, ka viss aizgāja, kā vajadzēja. Iejutos no pirmās maiņas, tāpēc nebija nekādu problēmu,” trenera lēmumu Krastenbergu iekļaut uzbrucēju pirmajā trijniekā komentēja hokejists.

Hārtlijs norādīja, ka ir apmierināts ar komandas sniegumu. Saikne starp gados jaunākajiem hokejistiem un pieredzējušajiem kļuvusi ciešāka, taču sastāvā trenerim gribētos redzēt vēl vairākus gados jaunos hokejistus. Tikmēr hokejisti Rihards Marenis un Karstenbergs pēc mača neslēpa vilšanos par zaudējumu.

“Bija grūta spēle. Labi iesākām, taču pieļāvām kļūdas un aizvadījām neveiksmīgu papildlaiku,” pēcspēles preses konferencē teica Marenis. “Nešķita, ka norvēģi bija ieguvuši iniciatīvu. Paši trešajā periodā nopelnījām nevajadzīgus noraidījumus, tāpēc sanāca, ka daudz bija jāspēlē savā aizsardzības zonā. Šī spēle bija jāvinnē, bet, sēžot aizsardzībā, to diemžēl nevar izdarīt.”

Piektdienas spēle pret Norvēģiju Latvijas izlasei pēc pieciem mačiem dotu desmit punktus un drošāku pozīciju cīņā par ceturtdaļfinālu. Tagad izšķirošie notikumi gaidāmi spēlēs pret Somiju un Vāciju. “Nākamā spēle mums ir “visu vai neko”. Izanalizēsim Somijas izlases spēli un būsim gatavi cīņai,” teica Krastenbergs. “Mums nepieciešamas divas uzvaras, tāpēc darīsim visu, kas mūsu spēkos.”

“Katrā spēlē mērķis ir uzvarēt, tāpēc arī noskaņojamies panākumam. Zinām, ka varam cīnīties ar jebkuru komandu,” par gaidāmo spēli pret Somiju teica Marenis. Latvijas valstsvienība čempionātu piektdien iesāka ar negaidītu uzvaru 2:0 pār Kanādu, dienu vēlāk “bullīšos” ar 2:3 zaudēja Kazahstānai, trešajā spēlē ar 3:0 uzvarēja Itāliju, bet ceturtdien ar 2:4 piekāpās ASV hokejistiem. Norvēģija ar 1:5 zaudēja Vācijai, ar 4:1 pārspēja Itāliju, ar 2:5 piekāpās Somijai un ar 2:4 – Kanādai.

B apakšgrupā pirmo vietu ar desmit punktiem četrās spēlēs ieņem Somija, bet tālāk ar deviņiem punktiem seko Vācija un ASV. Pirmo četrinieku ar astoņiem punktiem piecos dueļos noslēdz Latvija, bet tālāk ar septiņiem, sešiem un pieciem punktiem ir Kazahstāna, Kanāda un Norvēģija. Turnīra tabulu noslēdz četrās spēlēs bešā palikusī Itālijā.