Hārtlijs: Meija nav labākais hokejists, bet viņš ir pats profesionālākais

17/03/2017 15:11
Bobs Hārtlijs, www.sportazinas.com

Latvijas hokeja izlases kandidāti treniņos turpina progresēt, demonstrējot atzīstamu attieksmi pret veicamo darbu, piektdien pēc aizvadītās otrās darba nedēļas žurnālistiem atzina valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

Latvijas izlase turpina gatavošanos maijā gaidāmajam pasaules čempionātam, kad Ķelnē tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju.

“Aizvadīta vēl viena laba darba nedēļa. Esmu priecīgs par spēlētāju atdevi un arī progresu,” pēc piektdienas treniņa sacīja Hārtlijs.

Treneris atklāja, ka pagaidām treniņos uzmanība vērsta spēlei vienādos sastāvos. “Mēs katru dienu strādājam pie noteiktām mūsu spēles detaļām, tās arvien uzlabojot. Šobrīd mēs koncentrējamies spēlei pieci pret pieci, bet nākamnedēļ sāksim arī slīpēt spēli vairākumā un mazākumā. Tagad svarīgi, lai spēlētāji saprastu, ko no viņiem vēlamies. Man patīk kā puiši visu uztver, viņi uzdod jautājumus, skatās video. Protams, turpinām strādāt arī pie fiziskās sagatavotības. Šobrīd es droši varu teikt, ka man patīk tas, ko esam sasnieguši un kādā virzienā dodamies,” apmierināts bija kanādietis.

Hārtlijs “ugunsdzēsēju ķiveri” nodod Meijam

“Meija nav labākais spēlētājs, mēs ugunsdzēsēja ķiveri piešķiram nevis labākajam spēlētājam, bet tam, kas parādījis profesionālāko attieksmi. Arī par ugunsdzēsēji ir profesionāļi, ar attiecīgu attieksmi

Nevar būt labs hokejists, bet slikts profesionālis. Mēs gribam izveidot labu komandu no labiem profesionāļiem. Lai tas notiktu, ir jābūt disciplīnai, attieksmei, vēlmei. Tas ir garšs ceļš, lai izveidotu komandu. Katru dienu trenējoties ir jārāda profesionāla attieksme, jābūt pozitīviem. Gints ir tāds spēlētājs, ko pierādījis arī klubā. Viņš vienmēr ir laikā, vienmēr gatavs palīdzēt, sevi nežēlo ne uz ledus, ne trenažieru zālē, viņš ir apņēmības pilns un, manuprāt, lielisks piemērs ne tikai komandas biedriem, bet visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Pēc piektdienas treniņa tika pavēstīts, ka šīs nedēļas labākais izlases hokejists bijis Gints Meija un viņš saņēma ugunsdzēsēju ķiveri. Šāda tradīcija tika ieviesta pirms nedēļas, kad par labāko nosauca Georgiju Pujacu.

Hārtlijs uzsvēra, ka ugunsdzēsēja ķivere tiek pasniegta nevis labākajam hokejistam, bet tam, kurš vislabāk apliecinājis savas profesionālās īpašības.

“Labs hokejists nevar būt slikts profesionālis. Tās ir divas saistītas lietas. Mēs gribam izveidot labu komandu no labiem profesionāļiem. Gints ir labs piemērs citiem, viņš vienmēr ierodas laikus, vienmēr gatavs palīdzēt, nežēlo sevi ne uz ledus, ne vingrošanas zālē, pareiza attieksme un mērķtiecība. Viņš, manuprāt, ir piemērs ne tikai citiem hokejistiem, bet visiem Latvijas cilvēkiem,” Meiju, kurš šosezon bija Rīgas “Dinamo” kapteinis, slavēja Hārtlijs.

Šonedēļ ledus treniņus kopā ar izlasi aizvadīja arī vairāki gados jaunie spēlētāji, kuriem diezin vai vēl izdosies izcīnīt vietu izlasē. “Man patīk, ka ar mums trenējas vairāki juniori, jo viņiem tā ir lieliska pieredze, trenēties kopā ar tādiem spēlētājiem kā Lauris Dārziņš vai Artūrs Kulda. Kā bērni viņi šos puišus vēroja spēlējam, bet tagad jaunajiem ir iespēja trenēties ar viņiem uz viena ledus. Domāju, ka tā ir lieliska iespēja, jo šie jaunie puiši pēc trīs četriem gadiem paši varēs spēlēt Latvijas izlasē, bet tagad viņiem ir iespēja sajust valstsvienības garšu,” teica Hārtlijs.

Viņš uzsvēra, ka treniņos daudz tiek strādāts pie vissīkākajām detaļām, ko izlase darīs visu gatavošanās laiku.

“Es trenēju kopš 26 gadu vecuma, un jebkurā komandā visu laiku esmu strādājis pie sīkajām detaļām, jo bez tām nevar uzvarēt. Sīkumi ir izšķirošie, lai gūtu panākumus. Ja es aizietu pie ārsta, kurš man teiktu, ka kādas problēmas veselībā ir sīkums un tās nav svarīgas, nezinu, vai es pie viņa ietu otrreiz. Hokejā ir līdzīgi, ikviens sīkums ir ļoti svarīgs un būtisks,” savā hokeja uztverē dalījās Hārtlijs.

Nedēļas nogalē hokejistiem būs divas brīvas dienas, kamēr treneri vēl sastādīs nākamās nedēļas darba plānu.

“Kā jau teicu, nākamajā nedēļā sāksim strādāt pie spēles nevienādos sastāvos, tāpēc mūs visus gaida smags un atbildīgs darbs. Savukārt es ceru, ka kādā no nākamajām divām dienām aiziešu līdz Vecrīgai. Teikšu godīgi, jūs esat laimīgi, ka jums ir tik brīnišķīga pilsēta un valsts. Līdz šim neko vēl neesmu no Rīgas redzējis, jo septiņos no rīta esmu ledus hallē, bet mājās dodos piecos vakarā. Jau iepriekš teicu, ka šeit neesmu ieradies kā tūrists, bet lai strādātu. Mana sieva gan, tā ir laba tūriste un ļoti izdevīga Latvijas ekonomikai – notiek liela iepirkšanās,” jokoja Hārtlijs, uzsverot, ka Latvijā viņam ļoti patīkot.

“Cilvēki ir ļoti draudzīgi, ēdiens izcils, atmosfēra patīkama,” piebilda treneris.

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas izlase aizvadīs desmit pārbaudes spēles. Pirmajos mačos Latvija 1. un 2.aprīlī “Arēnā Rīga” sacentīsies ar Krievijas tā saukto olimpisko izlasi, turpinājumā 7. un 8.aprīlī Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros Daugavpilī būs mači ar Baltkrieviju.

Pēc tam Latvija 14. un 15.aprīlī izbraukumā tiksies ar Zviedriju, 21. un 22.aprīlī “Arēnā Rīga” tiks spēlēts ar Franciju, bet 30.aprīlī un 1.maijā būs mači izbraukumā pret Vāciju.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas U20 hokeja izlase
09/08/2022 09:03

Hokeja līdzjutēji sarosās – Latvijas U20 izlase aizvadīs pirmo spēli PČ

Latvijas U20 vīriešu hokeja izlase otrdien aizvadīs pirmo maču pasaules junioru čempionātā, tiekoties ar Somiju. A apakšgrupas mačs “Rogers Place” arēnā, kur mājas spēles aizvada Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām