Hārtlijs pamet Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatu, zināms viņa aizvietotājs

26/07/2021 17:29

Līdzšinējais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs aizņemtības dēļ Kontinentālās hokeja līgās (KHL) komandā Omskas “Avangard” vairs nepildīs galvenā trenera funkcijas valstsvienībā, ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF). Viņa vietā stājies Harijs Vītoliņš.

Pieredzējušais Latvijas hokeja treneris Vītoliņš pirmdien LHF valdes sēdē tika nozīmēts par valstsvienības stūrmani Rīgā gaidāmajā olimpisko spēļu atlases turnīram. Vītoliņam asistēs Artis Ābols, kurš pēdējos gadus arī darbojies Latvijas izlasē asistenta amatā, informē LHF.

“Esmu pateicīgs LHF par izrādīto uzticību un iespēju vadīt Latvijas nacionālo izlasi olimpiskajā atlases turnīrā.  Saprotu, ka šis ir ļoti svarīgs turnīrs Latvijas hokejam un apliecinu,  ka gan es, gan treneru kolektīvs pieliks maksimālās pūles, lai iegūtu ceļazīmi uz Pekinas olimpiskajām spēlēm.  Esmu priecīgs, ka arī Artis Ābols piekrita kļūt par manu palīgu,” LHF citē Vītoliņu.

Vītoliņš tandēmā ar Ābolu jau tuvākā laikā veiks pārrunas ar visiem potenciālajiem izlases kandidātiem par pievienošanos Latvijas hokeja izlasei. Oficiālā nometne, lai sagatavotos olimpisko spēļu atlases turnīram, sāksies 9. augustā Rīgā, Daugavas stadiona ledus hallē.

Par ceļazīmi uz Pekinas olimpiskajām spēlēm E apakšgrupā spēkosies Latvija, Francija, Itālija un Ungārija. Šis turnīrs “Arēna Rīga” norisināsies no 26. līdz 29. augustam. Latvijas komanda turnīru sāks 26. augustā ar cīņu pret Itāliju. Dienu vēlāk mūsu hokejistiem paredzēts mačs pret Ungāriju, bet 29. augustā Latvija turnīru noslēgs duelī pret Franciju.

Iespēju spēlēt 2022. gada Ziemas olimpiskajās spēlēs iegūs komanda, kas izcīnīs pirmo vietu E grupā. Biļešu tirdzniecība uz Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru “Arēna Rīga” sāksies šā gada augusta sākumā. Par iespējām iegādāties biļetes turnīra organizatori ziņos jau tuvākajā laikā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…