Hārtlijs un “Avangard” dominē pret CSKA un finālsēriju sāk ar uzvaru

18/04/2021 20:23
Omskas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Omskas “Avangard” šodien ar uzvaru sāka Gagarina kausa izcīņas finālsēriju. Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā “Avangard” svētdien ar rezultātu 4:1 apspēlēja Maskavas CSKA un sērijā panāca 1-0.

“Avangard” ar vismaz vienu vārtu guvumu izcēlās katrā no trešdaļām. Pirmajā rezultātu atklāja Jegors Činahovs, bet otrajā 2:0 panāca Kirils Golovecs. 40 minūtes noslēdzās ar nemainīgu rezultātu, bet trešā spēles nogriežņa pašā sākumā CSKA spēlētājs Andrejs Loktionovs panāca 1:2 un rezultāta starpību samazināja līdz minimumam.

Spraigā mača turpinājumā Rīds Bušē ieguva “Avangard” divu golu pārsvaru un panāca 3:1, bet mača izskaņā Iļja Kablukovs raidīja ripu tukšos vārtos un iedzina pēdējo naglu CSKA zārkā. Spēlē noslēdzās ar “Avangard” uzvaru 4:1, kas bija Hārtlija karjeras pirmais panākums Gagarina kausa izcīņas finālsērijās.

Ceļā uz šīs sezonas finālsēriju “Avangard” pirmajā kārtā ar 4-1 apspēlēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”, tad otrajā kārtā ar 4-2 pārspēja Magņitogorskas “Metallurg”, bet Austrumu konferences finālā ar 4-3 dramatiskā sērijā pārspēja Kazaņas “Ak Bars”. Tikmēr CSKA “play-off” mačus sāka ar uzvaru 4-0 pret Maskavas “Spartak”, kam sekoja panākumi ar 4-3 pret Jaroslavļas “Lokomotiv” un ar 4-2 pret Sanktpēterburgas SKA.

CSKA un “Avangard” jau vienreiz tikās KHL finālā. Tas notika 2018./19. gada sezonā, kad graujošu uzvaru ar 4-0 guva CSKA, tolaik Hārtlija klubam neatstājot nekādus variantus.