Hārtlijs un “Avangard” dramatiskā septītajā spēlē satriec “Ak Bars” un iekļūst Gagarina kausa finālā

15/04/2021 21:43
Omskas

Šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Omskas “Avangard”, kuras galvenais treneris ir Latvijas izlases stūrmanis Bobs Hārtlijs, Austrumu konferences finālsērijas septītajā mačā ar rezultātu 4:3 papildlaikā apspēlēja Kazaņas “Ak Bars” un sērijā triumfēja ar rezultātu 4-3, kas ļāva iekļūst Gagarina kausa izcīņas finālā. Tajā “Avangard” cīnīsies ar Maskavas CSKA.

Spēles 11. minūtē vadību ieguva “Avangard”, kuras rindās precīzs bija Kirils Semjonovs. Pēc divām minūtēm Dmitrijs Voronkovs panāca 1:1, bet pirmā perioda beigās “Avangard” vēlreiz izvirzījās vadībā , kad vārtus guva Olivers Kaski (2:1). Otrajā periodā dominēja “Ak Bars” un, pateicoties Alberta Jaruļina un Artjoma Gaļimova goliem, kazaņiešiem izdevās panākt pārsvaru 3:2, taču noslēdzošās trešdaļas vidū “Avangard” sastāvā rezultātu izlīdzināja Ville Poka (3:3).

Trešā perioda izskaņa bija nervus kutinoša, taču pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu. Arī papildlaika sākums bija spraigs, taču pēc nospēlētām trīs minūtēm un septiņām sekundēm savus otros un uzvaru nesošos vārtus guva Kaski (4:3), kurš ieveda “Avangard” sacensību finālā.

Šajā spēlē nevarēja piedalīties “Avangard” kapteinis Aleksejs Jemeļins, kurš iepriekš bija saindējies. Viņa prombūtnē kapteiņa pienākumus pildīja leģendārais Iļja Kovaļčuks, kuram šī uzvara bija īpaši salda, jo viņam šodien aprit 38 gadi. Savukārt Latvijas izlasei, ņemot vērā “Avangard” iekļūšanu finālā, vēl būs jāturpina gatavoties pasaules čempionātam bez galvenā trenera Hārtlija. Ātrākais, kad var noslēgties Gagarina kausa izcīņa, ir 24. aprīlis, bet vēlākais – 30. aprīlis.

“Avangard” un CSKA fināls būs 2018./19. gada sezonas finālmača atkārtojums. Toreiz graujošu uzvaru Hārtlija debijas sezonā KHL guva CSKA, kas omskiešus pārspēja ar 4-0. Pagājušajā sezonā savukārt KHL čempions Covid-19 pandēmijas dēļ netika noteikts.

KHL tituliem bagātākā komanda ir “Ak Bars”, kas triumfējusi trīsreiz, pa divām reizēm uzvaras izcīnījuši Maskavas “Dynamo”, Magņitogorskas “Metallurg” un Sanktpēterburgas SKA, bet viens tituls ir CSKA un Ufas “Salavat Yulaev” vienībām. “Avangard” vēl nekad nav plūkusi KHL uzvaras laurus.