Hartmanis karjeru noslēdz ar vārtu guvumu un zaudējumu

07/08/2019 22:46

Latviešu uzbrucējs Toms Hartmanis trešdien savā atvadu spēlē guva vārtus, bet neglāba “Kurbadu” no zaudējuma pārbaudes mačā.

Latvijas vicečempioni ar rezultātu 2:3 (0:2, 2:1, 0:0) piekāpās vienai no Krievijas Augstākās līgas (VHL) spēcīgākajām vienībām Sanktpēterburgas “SKA-Neva”.

Spēles pirmo pusi mājinieki iesāka diezgan gausi, tādējādi spēles ritējumu kontrolēja viesi no Sanktpēterburgas. Viesu ātrais temps liek “Kurbada” spēlētājiem pārkāpt noteikumus. Lai arī pirmais mazākums tiek izturēts, tam seko vēl vairāki, tai skaitā lielais sods Edgaram Brancim. Kurbads aizsardzība divas reizes neiztur un mača pirmajās desmit minūtes nokļūst iedzinējos ar 0:2.

Tūlīt pēc perioda beigu sirēnas sekoja priekšnesums – Hartmaņa sacensība pret superenduro braucēju Andri Grīnfeldu viena apļa ātruma sacīkstēs. Grīnfelds neveiksmīgi startē, dodot lielu handikapu jau startā Hartmanim, kurš spēj pārsvaru noturēt līdz galam un uzvar.

Atsākoties spēlei, “Kurbada” hokejisti krietni aktīvāk iesāk otro periodu. Aktīvais sniegums rezultējas ar vārtu guvumu – Krišjānis Rēdlihs solo reidā izlaužas cauri pretinieku aizsardzībai un ar metienu starp kājsargiem samazina rezultāta starpību. Tūlīt pat gan viesi atgūst divu vārtu pārsvaru. Pēdējais vārds periodā gan pieder mājinieku komandai – Juris Štāls ar acīgu piespēli atrod Hartmani, kurš ar precīzu metienu vārtu stūrī sarūpē lielisku dāvanu sev atvadu spēlē.

Trešajā periodā laukumā rit līdzīga spēle, un labas iespējas pamainīt spēles rezultātu ir abām komandām, tomēr skaitļi uz tablo nemainās.

Pēcspēles metienu sērijā precīzāki ar 2:1 ir viesi, mājinieku komandas labā vienīgos vārtus gūstot Laurim Bajarunam.

Pēc mača uzrunas teica gan Hartmaņa pirmais treneris Aleksandrs Cicurskis, gan kluba vadītājs Andis Pikāns, gan arī pats hokejists.

31 gadu vecais Hartmanis karjerai punktu pielika šovasar. Savas pēdējās sešas sezonas viņš pavadīja “Kurbada” komandā, izcīnot divus Latvijas čempiontitulus. “Kurbada” sastāvā viņš guva 78 vārtus un veica 96 rezultatīvas piespēles, bet kopumā Latvijas čempionātā uzbrucējam bija 88 vārti un 109 piespēles.

Karjeras laikā viņš nedaudz uzspēlēja arī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandā Rīgas “Dinamo”, kā arī pārstāvēja vienības Lielbritānijā, Kazahstānā un Zviedrijā. Viņš pārstāvēja Latvijas U18 un U20 izlases pasaules čempionātos, kā arī piedalījies pārbaudes mačos nacionālās valstsvienības rindās.

“Kurbada” komanda aizvadītajā sezonā nolika Latvijas čempiones pilnvaras, finālsērijā ar 2-4 atzīstot “Mogo” pārākumu.