Heikile: Šī mums bija laba mācība, ka jāspēlē līdz mača beigām

16/08/2015 22:25

Rīga, 16.aug., LETA. Minimāla uzvara tradicionālā pirmssezonas pārbaudes turnīra “Latvijas Dzelzceļa” kausa pirmajā mačā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienībai Rīgas “Dinamo” bija laba mācība, ka jāspēlē līdz mača beigām, uzskata komandas galvenais treneris Kari Heikile.

Kā zināms, pirmajā kausa izcīņas spēlē rīdzinieki ar 4:3 pieveica Minskas “Dinamo” vienību.

Lai gan trešā perioda sākumā mājinieki atradās vadībā ar 4:1, tomēr divas minūtes līdz pamatlaika beigām Minskas hokejisti deficītu bija samazinājuši jau līdz vieniem vārtiem (3:4).

“Pirmais periods bija labs, kontrolējām spēli un iemetām vārtus, bet pēc tam mēs sākām daudz zaudēt ripu vidējā zonā un pieļāvām pretuzbrukumus. Pēdējā trešdaļā bija nedaudz labāk, guvām vārtus, kas nomierināja komandu, tādēļ pēc tam arī ielaidām. Kopumā abi divi periodi bija līdzīgi. Šī mums bija laba mācība, ka jāspēlē līdz beigām. Pēc pirmās trešdaļas visi bija pārāk apmierināti,” pēc mača preses konferencē atklāja Heikile.

Kā zināms, somu speciālists ir strādājis arī par šodienas pretinieces Minskas “Dinamo” galveno treneri.

“Tas nekas, ka Minskas “Dinamo” ir mana bijusī komanda. Man ir daudzas tādas komandas. Pats svarīgākais, ka labi spēlē mana pašreizējā komanda,” teica Rīgas vienības treneris.

Tikmēr Minskas kluba pašreizējais galvenais treneris Ļubomirs Pokovičs atzina, ka mača iznākumu noteica komandas spēle pirmajā puslaikā.

“Pirmo periodu tikpat kā nespēlējām, tikai pēc tam sākām spēlēt normāli. Beigās pierādījās tas, ka tieši šī pirmā trešdaļa visu izšķīra,” atzīmēja Pokovičs.

Turnīra turpinājumā Rīgas “Dinamo” pirmdien spēkosies ar “Lokomotiv” hokejistiem, bet “Ak Bars” tiksies ar Minskas “Dinamo”. Taču trešdien Latvijas vienība sacentīsies ar “Ak Bars”, bet Minskas “Dinamo” spēlēs ar “Lokomotiv”. Savukārt nākamajā ceturtdienā tiks aizvadītas spēles par trešo un pirmo vietu.

“Latvijas Dzelzceļa” kauss tā dalībniecēm tradicionāli ir pēdējā sagatavošanās pirms KHL sezonas sākuma. Jaunā KHL sezona sāksies 24.augustā, un tajā starp pagājušās sezonas Gagarina kausa ieguvēju Sanktpēterburgas SKA un regulārā turnīra uzvarētāju CSKA tiks izspēlēts Atklāšanas kauss.

Savukārt Rīgas klubs pirmo jaunās sezonas spēli aizvadīs 25.augustā, tiekoties ar līgas pagājušās sezonas finālisti “Ak Bars”.