Heinkess ieteicis Šveinšteigeram neuzsākt trenera karjeru

Bastians Šveisteigers, sportazinas.com
Bastians Šveisteigers | Foto: MLS

Bijušais futbola kluba Minhenes “Bayern” un arī futbolista Bastiana Šveinšteigera treneris Jups Heinkess sarunā ar aģentūru DPA atklāja, ka neieteiktu savam bijušajam audzēknim uzsākt trenera karjeru, tā vietā labāk pievērsties biznesam.

Jau ziņots, ka bijušais Vācijas futbola izlases kapteinis Šveinšteigers otrdien 35 gadu vecumā paziņoja par profesionālās karjeras beigām.

Savu pēdējo spēli pussargs aizvadīja svētdien, kad Amerikas Futbola līgas (MLS) mačā Čikāgas “Fire” komandas sastāvā svinēja uzvaru ar 5:2.

“Viņš ir lielisks cilvēks, kurš spēj runāt vairākās valodās, tāpēc uzskatu, ka viņš varētu strādāt biznesā, kas saistīts ar futbolu,” teica speciālists, norādot, ka neieteiktu Šveinšteigeram pievērsties trenera karjerai. “Neiesaku šajā vecumā un laika posmā viņam pievērsties trenera amatam. Tomēr zinot Bastianu, nešaubos, ka viņš to nemaz neplāno.”

Speciālists gan norādīja, ka no futbolista sanāktu lielisks treneris.

“Viņš būtu izcils treneris. Šveinšteigers par futbolu zina ļoti daudz, jo gadu laikā iekrājis lielu pieredzi,” atzīmēja Heinkess, norādot, ka spēlētājs karjeras laikā spējis iekarot fanu sirdis. “Karjeras laikā viņš sasniedz visu, kas vien iespējams. Taču neraugoties uz sasniegumiem, viņš arī spēja iekarot atbalstītāju sirdis. Tas ir unikāls spēks.”

Heinkess trenera amatu “Bayern” pameta 2018.gadā, bet kopā ar Šveinšteigeru viņš par Vācijas čempionu tika kronēts astoņas reizes.

“Viņš cilvēkiem patika un tie Bastianu respektēja. Manuprāt, viņš pieņēma pareizo lēmumu, karjeru noslēdzot 35 gadu vecumā,” teica Heinkess.

Šveinšteigers 2016.gadā apprecējās ar pazīstamo tenisisti Anu Ivanoviču, bet Heinkess uzskata, ka tieši šis notikums futbolistam ar laiku palīdzējis pieņemt lēmumu par karjeras beigām.

“Viņam ir maza jauka ģimene un lieliska sieva. Bastians ar sievu ļoti labi saprotas. Varētu teikt, ka viņi ir kā radīti viens otram. Jums nav jāsatraucas par Bastiana nākotni,” pārliecināts par savu bijušo audzēkni bija speciālists.

2014.gadā Šveinšteigers ar Vācijas izlasi uzvarēja Pasaules kausa izcīņā, turklāt bija komandas kapteinis 2016.gadā notikušajā Eiropas čempionātā. Pāris mēnešus pēc turnīra noslēguma viņš paziņoja par karjeras noslēgšanu valstsvienībā, kurā viņš aizvadīja 121 spēli.

Jau pēc svētdienas mača virmoja baumas, ka vācietis aizvadījis savu karjeras pēdējo spēli. Vācijas futbola izlases galvenais treneris Joahims Lēvs otrdien sarunā ar medijiem pieļāva iespēju, ka Šveinšteigers pēc karjeras beigām varētu pievienoties valstsvienības treneru korpusam, kurā jau strādā viņa bijušais komandas biedrs Miroslavs Kloze.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par