Bagatskim uzvara Čempionu līgā, Helmanim un “Rytas” zaudējums Eirokausā

17/10/2018 23:22

Latvijas basketbola speciālista Aināra Bagatska vadītais Vācijas klubs Bambergas “Brose” trešdien izcīnīja uzvaru Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas jaunās sezonas otrajā spēlē.

“Brose” C apakšgrupas mačā savās mājās ar rezultātu 73:64 sakāva Francijas klubu “JDA Dijon”. Vācijas komandas rindās ar 20 punktiem izcēlās amerikānis Tairīss Raiss, kura kontā arī piecas rezultatīvas piespēles. Tikmēr viesiem 21 punktu iemeta amerikāņu uzbrucējs Gevins Veirs, kuram izcīnītas arī septiņas atlēkušās bumbas.

Savukārt Lietuvas basketbola komanda Viļņas “Rytas”, kurā par galvenā trenera Daiņus Adomaiša asistentu strādā latvietis Uvis Helmanis, cieta zaudējumu ULEB Eirokausa trešajā mačā. “Rytas” savā laukumā D apakšgrupas mačā ar rezultātu 61:70 atzina Vācijas komandas Frankfurtes “Fraport Skyliners” pārākumu.

Viļņas klubā ar 19 punktiem rezultatīvākais bija amerikānis Deniss Sīlijs, bet uzvarētāju rindās ar 23 punktiem atzīmējās soms Ēriks Mērfijs.

Helmanis Ogres vienībai aizvadītajā sezonā kā trenera asistents palīdzēja tikt līdz LBL pusfinālam.katras grupas četras labākās vienības, kamēr tālāk ceturtdaļfinālā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas. Izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls notiks sērijās līdz divām uzvarām.

ULEB Eirokausā 24 komandas ir sadalītas četrās apakšgrupās, bet otro posmu sasniegs Helmanis aizvadītajā sezonā bija Latvijas Basketbola līgas (LBL) komandas “Ogre”, bet pirms tam bija “Valmiera”/ORDO un “Liepāja”/”Triobet” galvenais treneris.