Helmanis: Šķēles metiens bija fantastisks, bet tā neieskaitīšana bija pareizs lēmums

PILNA INTERVIJA: Uvis Helmanis

PILNA INTERVIJA: Uvis HelmanisPar spīti diviem ārkārtīgi sāpīgiem zaudējumiem Eiropas čempionāta kvalifikācijas sākuma posmā, šī brīža Latvijas Basketbols izlase ir komanda ar raksturu, – pārliecināts valstsvienības galvenā trenera asistents . Cīņasspars, neatlaidība un lielisks komandas gars treneraprāt ir tās trīs īpašības, kuras raksturo šo izlases sasaukumu.Plašajā sarunā ar Armandu Puči, raksturo arī savu seno draugu un cīņubiedru, šobrīd viņa priekšnieku Roberts Stelmahers, izskaidro taktiskās nianses uz izšķirošos mirkļus, kā arī pateicas fantastiskajiem Latvijas basketbola līdzjutējiem.Tāpat arī Helmanis stāsta par Lietuvas basketbolu, ko labi iepazinis no iekšpuses, šobrīd strādājot par Lietuvos Rytas, BC komandas galvenā trenera asistentu.Mūžīgi gan viņš nevēlas būt otrais, taču šobrīd jāiziet mācību posms, lai kļūtu par galveno!Izdošanos izlases nākamjās spēlēs novēl #hattrick un mūsu atbalstītāji AutoCapital.lv- Kredīts auto iegādei

Gepostet von Hattrick.lv am Mittwoch, 26. Februar 2020

Latvijas vīriešu nacionālās basketbola valstsvienības galvenā trenera Roberta Štelmahera asistents Uvis Helmanis uzskata, ka Aigara Šķēles metiens no savas laukuma puses nesenajā mačā pret Bulgāriju bija fantastisks, taču piekrīt, ka tas nebija jāskaita.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase neveiksmīgi iesākusi Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, piedzīvojot divus zaudējumus. Pirmajā spēlē tā savā laukumā ar 61:62 piekāpās Bosnijai un Hercegovinai, bet pēc tam viesos ar 104:110 piedzīvoja dramatisku neveiksmi pret Bulgāriju.

“Abas spēles bija labas, bet noteikti pietrūka veiksmes gan pirmajā, gan otrajā,” raidījumā “Hattrick” sacīja Helmanis. “Otrajā spēlē galotne bija traka un nenospēlējām kā pēc basketbola grāmatas. Par spēlētāju cīņassparu neko nevaru teikt, jo čaļi atdeva sevi visu.”

Otrajā mačā bulgāri spēja izraut papildlaiku, bet uzvaru guva otrajā papildlaikā. Jāatzīmē, ka gandrīz iespaidīgā veidā uzvaru pirmajā papildlaikā izrāva Aigars Šķēle, kurš bumbu grozā raidīja no savas laukuma puses, taču jau pēc sirēnas.

“Skatījāmies video un sapratām, ka laiks vēl uz tablo bija, kad Šķēle izlaida bumbu no rokām, bet tiesneši orientējās pēc sarkanā kvadrātiņa uz vairoga,” turpināja treneris. “Metiens bija fantastisks, bet tā neieskaitīšana bija pareizs lēmums, jo bumba vēl bija Šķēles rokās brīdī, kad vairogs iedegās.”

Latvijas izlasei nepalīdzēja virkne vadošo spēlētāju, turklāt kopā ar komandu nebija neviens ULEB Eirolīgā spēlējošais basketbolists.

“Sākumā bija nelielas cerības, ka atbrauks Eirolīgas spēlētāji. “Khimki” [Jānis Timma un Dairis Bertāns] un “ASVEL” [Rihards Lomažs] sākumā teica, ka varētu palaist un bija sarunas ar arī Toniju Pārkeru [“ASVEL”] īpašnieks, bet beigās tā arī nevienu nepalaida. Šīs komandas raksturs bija cīņasspars un neatlaidība, jo mēs ne brīdi nepadevāmies. Mums bija arī ļoti labs komandas gars.”

“Pēc Bulgārijas spēles ģērbtuvē bija kapa klusums, bet tas nebija ilgi. Mēs saprotam, ka tas ir mūsu darbs un mums ir jāpārdzīvo un jāiet uz priekšu. Mēs – spēlētāji un treneri – esam norūdījušies. Bijām pārliecināti, ka uzvarēsim šīs spēles, bet neizdevās.”

“Runājot pār Mārtiņa Mejera pirmajā spēlē neiemesto metienu no groza apakšas – varu derēt, ka pēc tam treniņos viņš tādās epizodēs realizētu 10 no 10 šādām iespējām,” sacīja Helmanis, kurš atcerējās Mejera nerealizēto metienu spēles beigās pret Bosniju un Hercegovinu.

“Ļoti labi sevi parādīja jaunie čaļi Artūrs Žagars un Artūrs Kurucs,” atzina Helmanis. “Žagars pirmajā spēlē gan nespēlēja, bet viņi abi mani pārsteidza. Žagara gadījumā mēs spēles laikā domājām, varbūt viņu laist, bet bija dažādas nianses, kas noteica kā rīkoties.”

Žagars izgāja laukumā otrajā spēlē pret Bulgāriju, demonstrējot kvalitatīvu sniegumu. Latvietis gan pamatlaika izskaņā pieļāva rupju kļūdu, izdarot sasteigtu metienu, tomēr vēlāk atzina, ka rīkojies nepareizi.

Žagars atzīst, ka pamatlaika izskaņā pret Bulgāriju pieņēma nepareizus lēmumus

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par