Helmanis un Skuja starp labākajiem EČ U16 spēlētājiem statistikas rādītājos

19/08/2018 11:58
Toms Skuja, Sportazinas.com

Latvijas U16 izlases basketbolisti Krišs Helmains un Toms Skuja bija vieni no labākajiem spēlētājiem Eiropas čempionātā bloķētājos metienos un rezultatīvajās piespēlēs.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase ceturtdaļfinālā zaudēja Turcijai un sestdien turnīru noslēdza astotajā vietā, pēdējā mačā ar 61:82 zaudējot Lietuvas vienaudžiem.

Helmanis ar viēji 1,6 bloķētajiem metieniem spēlē bija ceturtais labākais spēlētājs Eiropas čempionātā. Tikmēr Skuja bija ceturtais labākais rezultatīvajās piespēlēs. Viņš vidēji mačā rezultatīvi piespēlēja 4,6 reizes.

Tāpat Skuja bija starp labākajiem arī pārtverto bumbu rādītājā. Viņš vidēji mačā pārtvēra 2,4 bumbas, kas viņam deva dalīto trešo vietu turnīrā. Viņš bija arī izlases rezultatīvākais spēlētājs ar vidēji 12,4 punktiem spēlē. Tāpat viņš laukumā vidēji pavadīja 26,7 minūtes, kas bija augstākais rādītājs starp Latvijas izlases basketbolistiem.

Rodnijs Mačoha ieņēma desmito vietu atlēkušajās bumbās, vidēji spēlēt savācot 8,9 bumbas zem groziem. Tāpat viņam dalītā septīta vieta “double – double” rādītājā.

Par turnīra uzvarētājiem kļuva horvāti, kas finālā ļoti saspringtā spēlē ar 71:70 uzvarēja Spānijas vienaudžus. Tikmēr bronzas medaļas izcīnīja Turcija, kas spēlē par trešo vietu ar 82:59 sagrāva Franciju.