“Heroic” triumfē “ESL Pro League Season 13” turnīrā, pārtraucot “Gambit” uzvaru sēriju

12/04/2021 19:54
Kaspers

Vakar noslēdzās “ESL Pro League Season 13” “CS:GO” turnīrs. Finālā piecu karšu duelī Dānijas “Heroic” ar 3:2 pārspēja Krievijas vienību “Gambit”.

Par uzvaru turnīrā “Heroic” nopelnīja 200 tūkstošus ASV dolāru un kā pirmie kvalificējās “BLAST Premier World Final” sacensībām. Tikmēr “Gambit”, izcīnot otro vietu, nopelnīja 85 tūkstošus dolāru. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju (MVP) tika nosaukts Krievijas komandas spēlētājs – Sergejs “Ax1le” Rihtorovs.

Spēle sākās kartē “Inferno”, kur “Gambit” aizvadīja ļoti labu aizsardzības jeb “CT” pusi, pretiniekiem ļaujot uzstādīt bumbu vien četros raundos, tiesa tos visus arī zaudējot. Puslaiks noslēdzās ar 11:4 Krievijas organizācijas labā. Tomēr pēc pušu maiņas arī Dānijas vienība aizsargājās ļoti labi un pat izvirzījās vadībā, tomēr pēdējā raundā pretinieki pagarināja pirmo karti, panākot papildlaiku. Tajā ar 4:2 un summā 19:17 veiksmīgāki bija Dānijas komandas pārstāvji.

Pirmās kartes uzvarētāji parādīja ļoti vāju sniegumu “Vertigo”. Tajā pilnībā dominēja “Gambit”, zaudējot trīs raundus un svinot pārliecinošu panākumu ar rezultātu 16:3. Uzvarētāju rindās labu sniegumu parādīja kazahs Abejs “Hobbit” Hasenovs, kurš dāņus neitralizēja 21 reizi, bet dzīvību zaudēja 11 reizes.

Ļoti interesanta un skatāma izvērtās spēles trešā karte – “Train”. Atkal veiksmīgu “CT” pusi aizvadīja Krievijas spēlētāji, esot vadībā 10:5. Taču “Heroic” atkal izdevās atspēlēties, bet “Gambit” atkārtoti pēdējā raundā panāca pagarinājumu. Šoreiz, lai noskaidrotu uzvarētāju, bija nepieciešami četrpadsmit papildus raundi jeb četri papildlaiki. Pēdējā labākie izrādījās dāņi, kas bija labāki 28:26. 50 uzvarētu dueļu skaitu sasniedza “Gambit” līderis Dmitrijs “sh1ro” Sokolovs.

“Overpass” ievadā bija vērojama ļoti sīva spēkošanās, nedaudz labākiem esot krievu spēlētājiem 8:7. Otro puslaiku nedaudz labāk iesāka “Heroic” pārstāvji, taču tad septiņus raundus pēc kārtas uzvarēja “Gambit”, svinot panākumu ar 16:10 un panākot piekto, izšķirošo finālsērijas karti.

Par to kļuva “Mirage”. Diemžēl intriga nebija ilga, jo fantastisku pirmo puslaiku aizvadīja “Heroic”, zaudējot vien divus raundus un otrajā puslaikā iesoļoja ar vadību 13:2. Pēc pušu maiņas Krievijas komandai brīnumus parādīt neizdevās, zaudējot karti 6:16 un finālu 6:16. Lielu lomu panākumam pēdējā kartē spēlēja izcilais Martina “stavn” Lunda sniegums, kuram 23 nogalināti pretinieki un deviņas reizes zaudēta dzīvība. Šis zaudējums pārtrauca “Gambit” desmit uzvarētu maču sēriju, tikmēr “Heroic” šī kļuva par 10 uzvaru pēc kārtas.

Uzvarētājiem labākais bija “Sniper” pozīcijas spēlētājs Kaspers “cadiaN” Millers, kurš savus pretiniekus pārspēja 116 reizes, bet mira 99 reizes. Tikmēr zaudētāju rindās fantastisku sniegumu parādīja “sh1ro”, kuram 122 neitralizēti pretinieki un 83 nāves.

Nākamo spēli abas komandas aizvadīs “BLAST Premier Spring Showdown 2021” turnīrā. Pirmo spēli “Gambit” aizvadīs 14. aprīlī, kad spēkosies ar “NASR”, bet “Heroic” 15. aprīlī spēlēs pret “SAW” vienību.