“Hertha” mača galotnē izglābjas no zaudējuma pret “RB Leipzig”

27/05/2020 21:40

Vācijas bundeslīgas klubs Berlīnes “Hertha” trešdien pašā mača galotnē izglābās no minimāla zaudējuma, izcīnot vienu punktu 28.kārtas spēlē.

“RB Leipzig” mājās spēlēja neizšķirti 2:2 (1:1) ar “Hertha”.

Leipcigas komandas labā vārtus guva Lukass Klostermans un Patriks Šiks, savukārt “Hertha” rindās precīzs bija Marko Grujičs un Kšištofs Pjateks.

Šajā duelī līdz pirmajiem vārtiem ilgi nebija jāgaida, jo jau devītajā minūtē soda laukumā savlaicīgi kāju pielika Grujičs, novirzot bumbu garām vārtsargam. Spēles 21.minūtē “otrajā stāvā” ar galvām sadūrās Dani Olmo (“RB Leipzig”) un Vladimirs Darida (“Hertha”). Abi spēlētāji neilgu laiku pavadīja uz zālāja, bet spēja turpināt dueli.

Mača 24.minūtē Klostermans atgrieza līdzsvaru uz rezultāta tablo, vārtus no tuvas distances gūstot pēc stūra sitiena izspēles.Līdz puslaika noslēgumam mediķi laukumā steidzās vēl divas reizes, bet arī šoreiz futbolisti spēja atgriezties laukumā.

Otrā puslaika 18.minūtē otro dzelteno “plāksteri” nopelnīja Marsels Halstenbergs, atstājot Leipcigas klubu desmit vīru sastāvā. Tas gan “Leipzig” klubam neliedza izvirzīties vadībā, piecas minūtes vēlāk Šikam panākot 2:1. Uzbrucējam krietni paveicās, jo vārtsargs sākotnēji atvairīja bumbu, bet nespēja to satvert un īsi pēc tam jau dusmās trieca dūri zālājā.

Deviņas minūtes līdz spēles beigām Ademola Lūkmans (“RB Leipzig”) apbēdināja savu klubu, pārkāpdams noteikumus soda laukumā. Tiesneša piešķirto “pendeli” precīzi izpildīja Pjateks. Atlikušajā laikā nedaudz aktīvāku spēli demonstrēja “Hertha”, taču spēle noslēdzās neizšķirti.

Citviet “Augsburg” savā laukumā spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Paderborn”.

Tikmēr Diseldorfā vietējā “Fortuna” ar 2:1 (0:0) uzvarēja Gelzenkirhenes “Schalke 04”.

Gelzenkirhenes vienībā izcēlās Vestons Makenijs, bet pretējā laukuma pusē precīzs bija Rūvens Henings un Kīnans Karamans.

Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja 21.minūtē bija Danielam Kalidžuri, taču vārtsargs palika nepārspēts. Puslaika turpinājumā abiem klubiem bija iespējas izpildīt stūra sitienus, tomēr rezultāts palika nemainīgs. Otro puslaiku ar lielisku uzbrukumu iesāka “Schalke 04”, Džondžo Kenijam no aptuveni 16 metriem bumbu raidot garām vārtiem.

Pirmos vārtus izdevās gūt 53.minūtē pēc izspēlētas standartsituācijas. Soda laukumā partnera centrēto bumbu vārtos ar galvu raidīja Makenijs. Viesu svinības bija īsas, jo 11 minūtes vēlāk izcēlās Henings. Futbolists bija pirmais pie vārtsarga atsistās bumbas, pa kuru brīdi iepriekš spēcīgi sita Kevins Stogers.

Diseldorfas vienība pie vieniem gūtiem vārtiem neapstājās un jau četras minūtes vēlāk panāca 2:1. Pēc vairāku spēlētāju centieniem raidīt bumbu vārtos ar galvu, tas beidzot izdevās Karamanam, kurš palika nepieskatīts pie kreisā vārtu staba. Atlikušajā laikā vārti vairs netika gūti Diseldorfas vienībai izcīnot pirmo uzvaru pēdējos sešos mačos.

Citā spēlē “Koln” viesos ar 1:3 (0:1) piekāpās “Hoffeinheim”.

Hofenheimas klubā divus vārtus iesita Kristofs Baumgartners, bet vēl vienu “golu” pievienoja Stīvens Cubers. Vienīgos “Koln” vārtus iesita Florians Kaincs.

Spēles 11.minūtē rezultātu ar sitienu no soda laukuma robežām atklāja Baumgartners, bet mača 26.minūtē “Koln” sarkanās kartītes dēļ zaudēja Sebastijanu Bornavu. Divas minūtes pirms pirmā puslaika beigām Baumgartners iesita vēl vienus vārtus, taču soģis izmantoja VAR iespēju un paziņoja, ka “gols” netiek skaitīts.

Otrā puslaika pirmajā minūtē Baumgartners no tuvas distances bija precīzs ar galvu, bet jau divas minūtes vēlāk viņš bumbu nogādāja līdz Cuberam, kurš panāca jau 3:1. 50.minūtē Bendžamins Hubners (“Hoffenheim”) saņēma otro dzelteno kartīti, ko divas minūtes vēlāk izmantoja Kaincs (1:3). 77.minūtē Marks Uts stājās uz 11 metru atzīmes, bet bija neprecīzs, spēlei noslēdzoties ar rezultātu 3:1 par labu mājiniekiem.

Visbeidzot Berlīnes “Union” mājās ar 1:1 (0:1) piekāpās “Mainz 05”.

Galvaspilsētas klubā izcēlās Magnus Ingvartsens, bet Maincas vienībā precīzs bija Bote Baku.

Baku mača rezultātu atklāja 13.minūtē, bet 20 minūtes vēlāk 1:1 jau panāca dānis Ingvartsens. Berlīnes vienības pārstāvis izpildīja lielisku brīvsitienu, bumbu raidot zem spēlētāju “mūra”.

Trīs minūtes līdz pirmā puslaika beigām laukumu otrās dzeltenās kartītes dēļ pameta “Union” spēlētājs Roberts Andričs, taču Maincas spēlētāji otrajā puslaikā neprata izmantot viena vīra pārsvaru.

Nākamais duelis Vācijas bundeslīgā paredzēts piektdien, kad laukumā dosies “Freiburg” un Leverkūzenes “Bayer”.

Kopvērtējuma vadībā ar 64 punktiem 28 spēlēs ir Minhenes “Bayern” komanda, kurai ar 57 punktiem seko Dortmundes “Borussia”. Trešo ieņem “RB Leipzig”, kam ir 55 punkti, ar 53 punktiem seko Menhengladbahas “Borussia”, bet tikpat punktu ir arī Leverkūzenes “Bayer”, kas par 11 punktiem apsteidz “VfL Wolfsburg”.