Higinss par interesi no NBA, Porziņģi un attiecībām ar krusttēvu Džordanu

Korijs Higins Foto: Euroleague.net

Korijs Higinss jau ceturto gadu pārstāv Krievijas basketbola grandu Maskavas CSKA. Savā basketbolista karjerā amerikānis ir paguvis uzspēlēt gan Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), pārstāvot Šarlotas “Bobcats” (šobrīd “Hornets”) vienību, gan Turcijas basketbola līgā, kā arī VTB Vienotajā līgā. Šosezon Korijs ULEB Eirolīgā ir viens no “armijnieku” līderiem gūtajos punktos – vidēji 14,7.

“Sportazinas.com” sazinājās ar aizsargu, kurš dalījās savās domās par pagājušā gada neveiksmīgo sniegumu Eirolīgas “Final Four” Belgradā, par interesi no NBA, dalījās viedoklī par Lukas Dončiča – Kristapa Porziņģa potenciālu, spēlējot vienā komandā, kā arī par attiecībām ar savu krusttēvu, par visu laiku labāko basketbola spēlētāju uzskatīto Maiklu Džordanu.

Šī ir tava ceturtā sezona Maskavā. Kā ir spēlēt komandā, kurā ir milzīgs spiediens un kur kluba filozofija ir tikai un vienīgi tituls?

Savā ziņā tas ir jautri, jo esmu cīnītājs. Man kā spēlētājam, kuram patīk atdot sevi visu laukumā un cīnīties līdz galam, ir liela motivācija, jo pārējās komandas allaž grib tevi uzvarēt. Katrā mačā ir jūtama spriedze, kas dzen uz priekšu. Es to uztveru kā izaicinājumu.

Kāda bija kluba vadības reakcija pēc Eirolīgas “Final Four” turnīra Belgradā, kad CSKA palika vien 4. vietā?

Kluba mērķis ir cīnīties par tituliem, tāpēc palikt ceturtajā vietā bija lielākā vilšanās pēdējo gadu laikā. Vadība bija neapmierināta, arī paši sapratām, ka neparādījām savu labāko sniegumu. Pēc tik neveiksmīgiem mačiem bija psiholoģiski grūti. Braucām uz Belgradu ar mērķi uzvarēt, bet neattaisnojām ne savas, ne līdzjutēju cerības.

Korijs Higinss, sportazinas.com
Korijs Higinss
Foto: Euroleague.net

Vai tev pašam kā Nacionālās basketbola asociācijas kalibra spēlētājam ir grūti upurēt savu individuālo statistiku kluba labā?

Man tas nav grūti. Esmu komandas spēlētājs un uzskatu, ka laukumā varu izpausties dažādi, tāpēc, spēlējot tik talantīgā vienībā, man nākas pielāgoties tam, kas nepieciešams komandai.

Pagājušajā sezonā VTB Vienotās līgas turnīra izslēgšanas spēlēs tikāties ar “Rīgas VEF” komandu. Kā vari raksturot šo vienību?

Esmu spēlējis pret VEF jau vairākus gadus. Viena no lietām, kas raksturo šo komandu, ir tā, ka viņi spēlē smagu un fizisku basketbolu, neatkarīgi no situācijas laukumā.

Vai ir kāds latviešu basketbolists, kurš laukumā tev sagādā lielākās grūtības?

Man nepatīk šķirot spēlētājus. Laukumā mēs visi esam vienlīdzīgi un cīnāmies par uzvaru, taču tie latvieši, ar kuriem esmu spēlējis Eirolīgā, vienmēr ir bijuši īsti cīnītāji.

Korijs Higinss, sportazinas.com
Korijs Higinss
Foto: Euroleague.net

Ko tu domā par Porziņģa – Dončiča kombināciju? Cik laba Dalasas “Mavericks” komanda varētu būt nākamajos piecos gados?

Man patīk, tas, ka Porziņģis un Dončičs spēlēs vienā komandā. Viņi ir divi lieliski spēlētāji, kuriem ir milzīgs potenciāls. Neviens nezina, cik labi viņi būs nākamajā sezonā. Domāju, ka nākamajos gados “Mavericks” būs Rietumu konferences tabulas augšgalā.

Spēlējot CSKA, vai par tevi ir interesējušies no Nacionālās basketbola asociācijas? Vai plāno atgriezties pasaules labākajā līgā?

Jā, interese ir. Es nesapņoju atgriezties NBA un neskatos nākotnē. Uz doto brīdi esmu koncentrējies šai sezonai, taču nevaru paredzēt, kas notiks tālāk. Ja būs lemts, tad došos uz Ameriku.

Korijs Higinss, sportazinas.com
Korijs Higinss vēl Šarlotas “Bobcats” sastāvā
Foto: USA Today Sports

Kurš ir vissīvākais pretinieks laukumā, pret kuru tev personīgi ir “grūti” spēlēt ULEB Eirolīgā?

Man nav konkrētu spēlētāju, pret kuriem būtu smagi spēlēt, man patīk cīnīties pret visu Eirolīgu.

Kāda ir tava fiziskā kondīcija uz doto brīdi, ņemot vērā, ka biji izlaidis pāris spēles Eirolīgā?

Fiziskā kondīcija ir laba. Pirms tam biju guvis kājas savainojumu, tāpēc nācās izlaist pāris mačus, taču tagad esmu atpakaļ ierindā un jūtos labi. Priekšā ir svarīgas spēles, vēlos būt savā labākajā formā, lai palīdzētu komandai.

Tavs krusttēvs ir basketbola leģenda Maikls Džordans. Cik bieži jūs sazināties savā starpā?

Mēs komunicējam reti.

Kā parasti cilvēki reaģē, kad uzzina, ka Džordans ir tavs krusttēvs? Vai viņi tevi apgrūtina ar saviem jautājumiem par viņu?

Cilvēkiem vienmēr ir liels šoks, kad viņi noskaidro šo faktu. Un, protams, ka viņiem ir ļoti daudz jautājumu par krusttēvu, taču man par to nepatīk runāt.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar