Hilkenbergs jaunās formulas nodēvē par “sasodīti ātrām”: Braucēji, kuri ātri mācīsies, būs favorīti pašā sākumā

20/01/2022 13:41
Niko Hilkenbergs

Pirmās Formulas (F-1) komandas “Aston Martin” rezerves pilots Niko Hilkenbergs ir pārliecināts, ka tie braucēji, kuri spēs ātri adaptēties jaunajām formulām, pirmajos posmos būs kopvērtējuma augšgalā. Hilkenbergs pēdējo reizi F-1 sacensībās piedalījās 2020. gadā, taču šobrīd ir “Aston Martin” rezerves pilots un attīstības programmas dalībnieks.

Nākamsezon F-1 piedzīvos vienas no visu laiku lielākajām izmaiņām sacensību vēsturē ar mērķi izlīdzināt komandu spēku samēru. Mašīnām būs pavisam citādāka aerodinamika, ko nodrošinās, piemēram, jauns grīdas būvējums un jauna veidola priekšējais spārns. Tas sola lielākas apdzīšanas iespējas braucējiem, samazinot netīrā gaisa plūsmu uz aizmugurē esošajām formulām. Tāpat spēkrati pāries no 13 collu uz uzlabotām 18 collu zema profila riepām un mašīnās tiks lieta jaunas paaudzes degviela. F-1 arī sola, ka 2022. gada formulas būs visu laiku drošākās, kādas jebkad bijušas, to minimālajam svaram pieaugot no 752 līdz 795 kilogramiem. Plašāk par jaunievedumiem paskaidrots šajā video.

Hilkenbergs ir izmēģinājis jaunā veida formulu simulatorā un bijis pārsteigts par to ātrumu. “Tas, ko varu pateikt no savas pieredzes, jaunās mašīnas ir sasodīti ātras,” Hilkenbergs raksta “Linkedin” platformā. “Vismaz simulatorā braukšanas pieredze daudz nav mainījusies. Tas, kas noteikti izceļas, ir futūristiskais dizains un lielās riepas. Jāatzīst, ka tās braucējiem nav pasliktinājušas redzamību.”

Hilkenbergs arī uzskata, ka visu izšķirs tas, cik braucēji ātri spēs adaptēties pārmaiņām. “Puiši, kuri ātri mācās un labi adaptējas jauniem nosacījumiem, jau no paša sākuma būs augšgalā,” pārliecināts ir 34 gadus vecais vācu pilots, kurš F-1 piedalījies 182 posmos, taču ne reizi nav kāpis uz goda pjedestāla, kas ir sacensību rekords.

“Sezonas gaitā gan viss var mainīties, jo visi būs iesaistīti mācīšanās procesā,” pauž Hilkenbergs. “Pagaidām ir pāragri izdarīt prognozes, taču būšu pārsteigts, ja spēcīgākās komandas no pagājušās sezonas nebūs augšgalā.” Jaunās sezonas “Aston Martin” formulas tiks prezentētas 10. decembrī, bet tās pilotēs leģendārais veterāns Sebastians Fetels un vienības īpašnieka Lorensa Strola dēls Lenss Strols. Jaunā F-1 sezona sāksies 20. martā, bet finišēs 20. novembrī.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artūrs Šilovs un Ronalds Ķēniņš
25/05/2022 10:45

Dominance iemetienos, nulle vārtu ailē un pateicība par nenogulētu sākumu – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Zviedriju

Latvijas hokeja izlase dalība Pasaules čempionātā noslēgusi ar zaudējumu pret Zviedriju – 0:1. Snieguma ziņā ne tā sliktākā spēle, taču nevaru piekrist Vītoliņa pēcspēles sarunā ar žurnālistiem paustajam viedoklim, ka…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…