Hokeja skola “Rīga” dramatiskā cīņā trīs sekundes pirms pagarinājuma beigām izrauj uzvaru

12/03/2021 21:39
HS

Abus vārtus gūstot Pēterim Purmalim, Hokeja skolas “Rīga” komanda piektdien svinēja uzvaru “Optibet” Hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē. Rīdzinieki viesos ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Daugavpils “Dinaburgu”.

Ciemiņus otrā perioda piektajā minūtē vadībā izvirzīja Purmalis, bet trešdaļas vidū Vladislavs Barkovskis panāca 1:1. Pamatlaikā vairāk vārti netika gūti un spēle turpinājās pagarinājumā. Tajā “Rīga” tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kurā izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, Purmalim trīs sekundes pirms beigu signāla nodrošinot viesiem uzvaru.

Čempionāta līderpozīcijas ar 60 punktiem 35 spēlēs ieņem “Zemgale”/LLU, tālāk ar 52 punktiem 34 cīņās ir “Olimp”/”Venta 2002”, “Liepāja” seko ar 42 punktiem 34 spēlēs, bet “Mogo”/LSPA ar 40 punktiem 34 dueļos ieņem ceturto vietu. HS “Rīga” 32 mačos iekrājusi 23 punktus, kamēr par diviem mazāk iekrājusi Daugavpils “Dinaburga” 33 spēlēs, kura ieņem sesto vietu. Pozīciju zemāk ar 16 punktiem 34 dueļos atrodas “Prizma”/IHS.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepāja”. Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību. “Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.