Hokeja skolas “Rīga” spēlētājs OHL mačā savāc neticamu individuālo statistiku

20/01/2021 21:53
Gustavs Ozoliņš

Daugavpils “Dinaburga” komanda trešdien izcīnīja pārsteidzošu uzvaru “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlē, savā laukumā pieveicot “Liepāju”, bet Hokeja skolas “Rīga” aizsargs Gustavs Ozoliņš guva sešus rezultativitātes punktus Hokeja skolas “Rīga” (HS “Rīga”) zaudējumā. Daugavpils “Dinaburga” savā laukumā ar 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) pieveica vienu no medaļu pretendentēm “Liepāju”.

Ar Fjodora Jarovinska un Iļjas Olonova vārtiem 11.minūtē mājinieki izvirzījās vadībā ar 2:0. 43.minūtē Bruno Zabis vienus vārtus atguva, bet vairāk liepājnieki izdarīt nespēja. Mājiniekiem divi vārti Jarovinska kontā divi rezultativitātes punkti (1+1) Olonovam, bet vārtos Marks Slavinskis atvairīja 29 viesu metienus.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Vladislavs Barkovskis mājinieku rindās un Zabis liepājniekiem. Otrā trešdienas mačā “Olimp”/”Venta 2002” mājās ar 9:7 (5:1, 3:1, 1:5) uzvarēja HS “Rīga”. Jau 12.minūtes sākumā mājinieki bija vadībā ar 4:0, divreiz izceļoties Laurim Bajarunam. Ģirts Silkalns vienus vārtus atspēlēja, taču čempionāta līderi 37.minūtē panāca jau 8:2.

Jaunie “rīdzinieki” nepadevās un 21 sekundi pirms mača beigām vairākumā Gustavs Ozoliņš pietuvoja “Rīgu” līdz vienu vārtu deficītam – 7:8. Tomēr 13 sekundes pirms cīņas beigām pēdējo vārdu mačā teica Aleksandrs Jerofejevs, mazākumā iemetot ripu tukšos viesu vienības vārtos – 9:7.

Mājinieku labā trīs vārtus guva Bajaruns, bet pa trim (2+1) rezultativitātes punktiem guva Jerofejevs un Gatis Sprukts, kurš tika atzīts par labāko šajā mačā mājinieku rindās.  Viesiem trīs vārti Silkalnam, trīs rezultativitātes punkti (1+2) – Danielam Mūrniekam, bet par labāko komandā tika nosaukts aizsargs Gustavs Ozoliņš, kurš bez gūtajiem vārtiem arī piecreiz rezultatīvi piespēlēja.

Čempionāta līdere ar 33 punktiem 20 spēlēs ir “Olimp”/”Venta 2002”, ar 28 punktiem 17 mačos seko “Zemgale”/LLU, bet trešo vietu ar 27 punktiem 22 dueļos ieņem “Mogo”/LSPA. “Liepājas” rēķinā ir 23 punkti 19 mačos, kamēr “Prizma”/IHS un “Dinaburga” 20 spēlēs, bet Hokeja skola “Rīga” 16 cīņās sakrājušas pa desmit punktiem.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas”. Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību. “Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.