Holannam kārtējais rekords, “City” pirmajā 1/4 fināla spēlē pārliecinoši pieveic “Bayern”

11/04/2023 23:57
Ērlings Holanns

Šovakar UEFA Čempionu līgā tika aizvadītas pirmās divas ceturtdaļfināla spēles. Mančestras “City” savā laukumā pārliecinoši ar 3:0 pieveica Minhenes “Bayern”, kamēr Milānas “Inter” izbraukumā ar 2:0 pārspēja Lisabonas “Benfica”.

Rezultātu mančestrieši atklāja 27.minūtē, kad Rodri pēc Bernardu Silva piespēles guva vārtus ar tālsitienu, trāpot bumbu vārtu kreisajā stūrī. Lai gan “Bayern” izrādīja pretestību, viesus iegāza kļūdas aizsardzībā. Vispirms 70.minūtē jau Silva, saņēmis piespēli no Ērlinga Holanna, ar galvu no tuvas distances raidīja bumbu vārtu tīklā.

Vēl sešas minūtes vēlāk jau Holanns vārtos raidīja Džona Stounsa ar galvu piespēlēto bumbu vārtos, panākot 3:0. Tas norvēģu supertalantam bija jau 45. gols visos turnīros šosezon, kas ir jauns rekords, ko vienā sezonā iespējis kāds Anglijas premjerlīgas kluba futbolists.

Tikmēr vakar otrajā mačā Lisabonā abi vārti tika gūti otrajā puslaikā.  51.minūtē pēc Alesandro Bastoni centrējuma Nikola Barella uzlēca visaugstāk un guva vārtus ar galvu, raidot bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī. 79.minūtē Žuāns Māriu ar roku nospēlēja savā soda laukumā, ko nedaudz vēlāk apstiprināja video atkārtojumu sistēma, un Romelu Lukaku ar vārtsargam neatvairāmu sitienu raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī.

Pārējos ceturtdaļfinālos trešdien tiksies Madrides “Real” un Londonas “Chelsea”, kā arī divas Itālijas vienības “AC Milan” un “Napoli”. Atbildes cīņas notiks 18. un 19.aprīlī.

UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpināja UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā. 2021./2022.gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides “Real” ar 1:0 pārspēja “Liverpool”. Šosezon fināls notiks 10.jūnijā Stambulā.