Holannam un Sonam “hat-trick” panākumos premjerlīgā, Belingems atkal izglābj “Real”

02/09/2023 21:43
Ērlings Holanns

Anglija

Anglijas premjerlīgā čempionvienība Mančestras “City” ar 5:1 sagrāva Londonas “Fulham”. Trīs vārtus guva norvēģu superzvaigzne Ērlings Holanns.

“City” pirmo puslaiku neaizvadīja pārāk pārliecinoši, pat ļaujot pretiniekiem izveidot bīstamākas vārtu gūšanas epizodes. Lai gan 31. minūtē Hulians Alvaress pēc Holanna piespēles atklāja spēles rezultātu, jau divas minūtes vēlāk “Fulham” aizsargs Tims Rīms panāca izlīdzinājumu. Tomēr mančestrieši apliecināja savu čempionu statusu.

Pirms pārtraukuma Neitans Akē atkal izvirzīja “City” vadībā, bet otrajā puslaikā “nākamo ātrumu” ieslēdza Holanns, kurš vispirms bija precīzs 58. minūtē, pēcāk realizējot arī “pendeli”, bet pašā mača izskaņā tiekot pie saviem trešajiem vārtiem mačā. Pērn vienā sezonā gūto vārtu rekordu labojušais norvēģis tika pie pirmā “hat-trick” šosezon. “City” ir vienīgā komanda, kas vēl nav zaudējusi punktus, četros mačos tiekot pie četrām uzvarām.

Ar “hat-trick” izcēlās arī Totenhemas “Hotspur” zvaigzne Hjunmins Sons. Dienvidkorejietis palīdzēja Londonas klubam ar 5:2 izbraukumā pieveikt “Burnley”. Sonam šis bija ceturtais “cepuru triks” viņa karjerā premjerlīgā. Vēl “Hotspur” labā vārtus guva Kristians Romero un Džeimss Madisons, kamēr “Burnley” no zaudējuma neglāba Laila Fostera precīzais sitiens jau spēles pirmajā minūtē, kā arī Džoša Braunhila gols.

Nestabilu sniegumu turpina demonstrēt Londonas “Chelsea”, kas savā laukumā zaudēja Notingemas “Forrest”, kā arī visai negaidītu zaudējumu piedzīvoja Ņūkāslas “United”, izbraukumā ar 1:3 atzīstot “Brighton” pārākumu. Uzvarētāju rindās “hat-trick” Evanam Fergusonam.  Tikmēr rezultāts 2:2 tika fiksēts gan “Everton” un Šefīldas “United”, gan “Brentford” un “Bournemouth” dueļos.

Spānija

Madrides “Real” Spānijas čempionātā tika pie sava ceturtā panākuma četros mačos, ar 2:1 pieveicot “Getafe”.

Jau 11. minūtē “Real” nonāca iedzinējos, vārtus gūstot bijušajam madridietim Borha Majoralam, taču tas neapturēja “Real” ceļu uz panākumu. Otrā puslaika ievadā Hoselu rezultātu izlīdzināja, taču kompensācijas laika piektajā minūtē panākumu izrāva angļu supertalants, “Real” galvenais starpsezonas ieguvums Džūds Belingems. Pussargs četrās spēlēs ticis pie pieciem goliem, tostarp šī jau ir trešā reize, kad viņš guva tieši uzvaru nesošos vārtus.

Vēl “Real Sociedad” rezultatīvā spēlē ar 5:3 pārspēja “Granada”, bet “Alaves” ar 1:0 guva virsroku pār “Valencia”