Holanns neapstājas un izrauj “City” uzvaru, “Napoli” turpina “lidot”

05/11/2022 23:55
Ērlings Holanns

Anglija

Par trillera cienīga mača izskaņu parūpējās Mančestras “City” komanda, kas Anglijas premjerlīgas 15. kārtas spēlē ar 2:1 pieveica Londonas “Fulham”. Spēles scenārijs ne gluži neritēja pa labu pērnās sezonas čempioniem. Lai gan “City”, pateicoties Huliana Alvaresa precīzajam sitienam, 16. minūtē spēja izvirzīties vadībā, pēc desmit minūtēm mančestrieši nonāca mazākumā – par rupju pārkāpumu savā soda laukumā sarkano kartīti nopelnīja Žuāu Kanselu. “Fulham” spēlētājs Andreass Pereira “pendeli” realizēja un panāca izlīdzinājumu.

Neskatoties uz deficītu spēlētāju skaitā, “City” bija nospiedošs pārsvars, it īpaši bumbas kontrolē (mačā kopumā 71% pret 29%), un tas rezultējās bumbas nonākšanā “Fulham” vārtos 74. minūtē. Taču par laimi Londonas vienībai vārtu guvums netika ieskaitīts aizmugures stāvokļa dēļ. “City” turpināja uzbrukt, taču otro reizi “Fulham” cietoksni “City” futbolisti spēja atkārtoti uzlauzt tikai kompensācijas laika piektajā minūtē.  Londonas kluba aizsargs Antonī Robinsons nospēlēja ar “karstu galvu” un savā soda laukumā klupināja Kevinu de Bruini, tādējādi dodot “City” komandai iespēju izraut uzvaru. Aukstasinīgs bija Ērlings Holanns, kurš realizēja 11 metru soda sitienu. Tie norvēģu supertalantam 18. vārti premjerlīgā šosezon, un viņš to iespējis ir 12 spēlēs. Salīdzinājumam – Krištianu Ronaldu, kurš Mančestras “United” rindās aizvadīja atzīstamu iepriekšējo sezonu, tik daudz vārtus guva 30 mačos.

Citās spēlēs Līdsas “United” septiņu vārtu šovā ar atspēlējās no 1:3 un ar 4:3 pieveica “Bournemouth”, “Brighton” izrāva uzvaru pret Vulverhemptonas “Wanderers” (3:2), Lesteras “City” bija pārāka pret “Everton” (2:0), kamēr Notingemas “Forest” un “Brentford” vienības spēlēja neizšķirti 2:2.

Itālija

Itālijas A sērijā savstarpējo dueli aizvadīja līgas līdervienības “Napoli” un “Atalanta”. Uzvaru izbraukumā ar rezultāti 2:1 svinēja “Napoli”. Šosezon A sērijā  nezaudējusī Neapoles vienība spēles sākumā nonāca iedzinējos. Pēc VAR iejaukšanās par spēli ar roku uz “Napoli” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru 19. minūtē realizēja “Atalanta” uzbrucējs Ademola Lukmens. Pēc četrām minūtēm viņa tautietis un šīs sezonas viens no Neapoles kluba spīdekļiem Viktors Osimhens panāca izlīdzinājumu, bet 35. minūtē maķedonietis Elifs Elmass viesus jau izvirzīja vadībā. “Atalanta”. Rezultāts tā arī vairs nemainījās – “Napoli” turnīra tabulā pārsvaru pār “Atalanta” palielinājusi līdz astoņiem punktiem.

Citās spēlēs “Empoli” ar 1:0 pieveica “Sassuolo”, “Salernitana” un “Cremonese” mačā uzvarētājs netika noskaidrots (2:2), kamēr savu šovu šonedēļ turpināja Olivjē Žirū, kurš guva  uzvaru nesošos vārtus “AC Milan” un “Spezia” duelī (2:1). Pieredzējušais Francijas uzbrucējs iepriekš Čempionu līgas mačā palīdzēja Milānas vienībai iekļūt izslēgšanas spēlēs, mačā pret “Salzburg” atzīmējoties ar diviem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Vācija

Vācijas bundeslīgas 13. kārtā par panākumiem parūpējās titula pretendentes Minhenes “Bayern” un Dortmundes “Borussia”. “Bayern” mačā pret Berlīnes “Hertha” guva trīs vārtus pirmajā puslaikā, taču tajā pašā laikā ielaida divus, kas tomēr netraucēja svinēt uzvaru (3:2). “Borussia” duelī ar bundeslīgas pastarīti “Bochum” paveica ko līdzīgu, tikai labāk spēlējot aizsardzībā – trīs goli, savukārt savs cietoksnis noturēts neieņemts. Rezultāts mača izskaņā tāds pats, kāds tas bija pēc pirmā puslaika – 3:0.

Uz uzvaru takas atgriezās pērnās sezonas UEFA Eiropas līgas uzvarētāja Frankfurtes “Eintracht”, ar 2:1 apspēlējot “Augsburg”, citā spēlē “Wolfsburg” izbraukumā ar 3:0 pārliecinoši pieveica “Mainz”, kamēr “Leipzig” arī parūpējās par panākumu viesos – 3:1 pret “Hoffeinheim”. Savā laukumā Brēmenes “Werder” ar 2:1 pārspēja “Schalke 04”.

Francija

Francijas čempionātā jeb “Ligue 1” pastarīšu duelī “Ajaccio” ar 4:2 pieveica “Strasbourg”, kamēr “Lens” ar 2:1 apspēlēja “Angers”, nostiprinoties otrajā vietā turnīra tabulā. No Parīzes “Saint-Germain” Lansas vienība atpaliek par diviem punktiem, bet PSG gan viena spēle rezervē.

Spānija

Netipiski sev šosezon, “sausā” Spānijas čempionāta jeb “La Liga” mačā palika “Barcelona” uzbrucējs Roberts Levandovskis, kas gan netraucēja Katalonijas vienībai ar 2:0 pārspēt “Almeria”. Poļu zvaigzne arī 7. minūtē aizsita garām “pendeli”. Spēles otrajā puslaikā par uzvaru parūpējās Usmans Dembelē un Frenkijs de Jongs, katrs atzīmējoties pa vārtu guvumam. Barselonas komandas aizsargam Žerāram Pikē šis bija karjeras pēdējais mačs.

Tikmēr “Osasuna” turpināja dzīt bedrē šosezon negaidīti vāji spēlējošo “Celta Vigo”. “Osasuna” izbraukumā svinēja panākumu ar rezultātu 2:1. Cita šīs sezonas neveiksminiece “Elche” joprojām palikusi bez uzvarām, šoreiz ar 1:2 piekāpjoties “Real Valladolid”. Savukārt sarkano kartīšu “festivālā” (trīs noraidījumi) “Getafe” un “Cadiz” komandas uzvarētāju savstarpējā duelī nenoskaidroja.