Holivudas filmu cienīgu sitienu izpildītājs un “Anime” fans – kas ir Floida nākamais pretinieks?

Tenšins Nasukava, sportazinas.com
Tenšins Nasukava un Floids Meivezers Foto: Katsuya Miyagawa/Kyodo News via AP

Kamēr visa pasaule spekulēja par pasaules boksa leģendas Floida Meivezera juniora iespējamo revanša cīņu ar skandalozo īru Konoru Makgregoru vai dueli ar citu UFC zvaigzni Habibu Nurmagomedovu, 41 gadu vecais amerikānis pirmdienas rītā (pēc Latvijas laika) oficiālā preses konferencē Tokijā paziņoja par savu atgriešanos ringā, šī gada 31. decembrī Japānas galvaspilsētas apkaimē esošajā Saitamā plānojot aizvadīt cīņu ar plašākai pasaulei mazpazīstamo japāni Tenšinu Nasukavu.

20 gadus vecais Meivezera nākamais pretinieks ir kikbokseris ar nelielu pieredzi MMA, taču pēc kādiem cīņas sporta veidu noteikumiem tiks aizvadīts šis duelis oficiālas informācijas nav. Tas pats attiecas arī uz svara kategoriju, raundu skaitu un citām ne mazāk būtiskām detaļām, taču viens ir skaidrs – pēc paskata jauneklīgais Nasukava jau šobrīd uzskatāms par vienu no kikboksa un MMA pasaules jaunajām zvaigznēm.

Neskatoties vēl mazo dzīves pieredzi, Nasukava cīņas sportu pasaulē nav nekāds “jaunais gurķis”, jo amatieru līmenī kikboksā japānis debitēja jau 13 gadu vecumā. “Jau viņa karjeras ievadā varēja redzēt, ka viņš ir topošā zvaigzne. Viņš ne tikai ir uzvarējis savās amatieru cīņās, bet darījis to ar stilu. Pretinieki tiek pieveikti ar tīriem kikboksa paņēmieniem, taču vienlaikus Nasukava spēj ringā perfekti atdarināt un likt lietā paņemienus, ko  viņš ir redzējis dažādās filmās,” Tenšinu raksturo kikboksa treneris Stīvens Raits.

Nasukava savu karjeru cīņas sportos gan uzsāka ar pievēršanos karatē piecu gadu vecumā, sapņojot kādu dienu nokļūt Japānas prestižāko cīņas sportu promoutošanas organizāciju “K-1 Kickboxing” un “Pride” paspārnē. “Ar karatē nodarbojos līdz sestajai klasei. Izcīnīju uzvaras valsts līmenī,” sarunā ar “Bleacher Report” atzinis pats cīkstonis. “Vēlējos atrasties uz sporta lielās skatuves. Nebija konkrēta cīkstoņa, kurš uz mani būtu atstājis sevišķu iespaidu. Mani vienkārši uzrunāja iespēja atrasties uzmanības centrā.”

Nasukava ar laiku iegūtās karatē iemaņas apvienoja ar kikboksa elementiem, kas palīdzēja ātri vien, uzvarot vienu cīņu pēc otras, kļūt par vienu no valsts labākajiem cīkstoņiem. Tenšins šobrīd ir “Rizin”, kas ir viens no lielākajiem MMA promouteriem Japānā, reklāmas seja.

20 gadīgā cīkstoņa rēķinā pirms tikšanās ar Meivezeru ir uzvaras visās 27 profesionālā kikboksa cīņās, 20 no tām gūstot ar nokautu. Savukārt japāņa pagaidām vēl agrajā MMA karjerā statistika attiecīgi – četras uzvaras četrās cīņās un divi nokauti.

Pasaules uzmanību Nasukava izpelnījās 2016. gada decembrī jau pirmajā raundā ar iespaidīgu sitienu apgriezienā ar kāju “izslēdzot” ļoti respektablo Taizemieti Vančalongu Saenčaju. Meivezers arī nebūs pirmais profesionālais bokseris, ar kuru Nasakuva ticies ringā –  Tenšins pagājušā gada februārī aizvadītajā kikboksa cīņā ceturtajā raundā nokautēja bijušo pasaules čempionu spalvas svarā IBF versijā Amnatu Ruenroengu.

Līdzīgi kā Meivezeram, arī Nasukavas “stūrī” cīņu laikā allaž atrodami ģimenes pārstāvji. Tenšina tēvs regulāri redzams savas atvases treniņos, ar kritisku aci vērojot jaunā censoņa sniegumu. Tikmēr viņa 16 gadus vecā māsa Riri savās pirmajās 33 cīņās amatieru kikboksa līmenī tikusi pie 30 uzvarām, kā arī šogad ar pārliecinošu panākumu debitēja profesionāļos.

Kaut arī Nasukava vizuāli izskatās pēc nekaitīga puišeļa, cīņas sporta apskatnieki ir vienisprātis – viņš ir ļoti bīstams pretinieks jebkuram cīkstonim. “Šis ir manas dzīves svarīgākais notikums, un es vēlos būt cilvēks, kurš pārraksta vēsturi. Es to paveikšu ar šīm dūrēm un vienu sitienu – gaidiet!” Nasukavas-Meivezera cīņas preses konferencē paziņoja gados jaunais japānis.

Tenšina pārliecību par saviem spēkiem apliecina efektīgie un efektīvie sitieni ar kājām, kas nereti atgādina epizodes no Holivudas cīņas mākslu filmām, piemēram, “Džona Vika” un citām.

Neskatoties uz savām iemaņām ringā un dažbrīd brutālo cīnīšanās manieri, Nasukava tic inteliģentu būtņu eksistencei arī ārpus mūsu planētas: “Nešaubos, ka arī ārpus Zemes atrodama dzīvība. Ticu , ka tā bija arī te vēl pirms cilvēkiem.” Tāpat japānis, vaicāts par interesantām lietām, ko neviens par viņu nezina, atbildējis ar visai pārsteidzošu atklāsmi: “Mani var sabiedēt diezgan viegli.”

Nasukava arī ir liels visā pasaulē populāro “Anime” stila multfilmu un komiksu piekritējs. Šī iemesla dēļ pie Tenšina privātās sporta zāles ieejas viesus un apmeklētājus sveic Japānā populārā komiksa un multfilmas “Fist of the North Star” varonis Kenširo.

Lai arī kādā formātā Meivezera-Nasukavas duelis galu galā notiks, nevajadzētu brīnīties, ja japānis vecgada vakarā cīņā “Uzlecošās Saules zemē” sarīkos pamatīgu cīņas mākslu šovu.

Kenširo, Nasakuva, sportazinas.com
“Fist of the North Star” varonis Kenširo sveic Nasakuvas zāles apmeklētājus
Foto:Steven Rondina

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar