Hols uguņo “Devils” tuvināšanā Stenlija kausam

04/04/2018 08:10

Nacionālajā Hokeja līgā (NHL) Ņūdžersijas “Devils” un Filadelfijas “Flyers” hokejisti spēra soļus pretī iekļūšanai Stenlija kausa izcīņā. Līdervienības Nešvilas “Predators” klupiens ļāva saasināties cīņai par uzvaru pamatturnīrā un Prezidenta kausu.

Dienas varonis. Teilors Hols “Devils” rindās izcēlās ar četriem rezultativitātes punktiem 5:2 uzvarā pār Ņujorkas “Rangers”, gūstot divus vārtus. Vieni vārti gūti ar “bullīti”. Ņujorkiešu “mūris” Henriks Lundkvists droši vien gaidīja, ka Hols izmantos savu pēdējā laikā aktuālo triku ar metienu starp kājsargiem, bet acīgais uzbrucējs atrada spraugu virs zviedru vārtsarga tvērējcimda. Tas ir svarīgs panākums “velniem” – viņi ir tuvu tam, lai pēc sešu gadu pārtraukuma atgrieztos Stenlija kausa izcīņā – pašlaik 7. vieta austrumos.

Dienas jubileja. Vinipegas “Jets” divas minūtes pirms papildlaika beigām izrāva 5:4 panākumu izbraukumā, pirmoreiz kluba pastāvēšanas vēsturē gūstot 50 uzvaru sezonā. Izšķirošos vārtus guva Kails Konors, kurš izcēlās ar savu 30. precīzo metienu šosezon. Patriks Laine guva savus 44. vārtus šosezon, turpinot cīņu ar Aleksandru Ovečkinu (46) par līgas labākā snaipera godu.

Saasinājums. “Jets” panākums palielināja spiedienu uz līderi Nešvilas “Predators”, kas piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas, viesos ar 1:2 piekāpjoties Floridas “Panthers”. Nu nešviliešiem ir 113 punkti, bet vēl četras komandas ar 110 punktiem bagāžā var pēdējā brīdī atņemt “Predators” Prezidenta trofeju par uzvaru pamatturnīrā. “Panteru” vārtsargs Roberto Luongo tika galā ar 45 metienu krusu.

“Amerikāņu” kalniņi. Kolumbusas “Blue Jackets” trešoreiz pēdējos četros mačos pameta laukumu ar vismaz punktu kabatā, lai gan cīņas laikā bija iedzinējos ar trīs vārtu deficītu. Otrdienas spēlē pret Detroitas “Red Wings” izdevās iegūt par divus punktus, jo pagarinājumā Pjērs Luks Dibuā izrāva uzvaru Kolumbusai. “Red Wings” otrā perioda pirmajā minūtē bija vadībā ar 4:1, bet nosargāt uzvaru neizdevās.

Pakaļdzīšanās. Trīs vārti nepilnās deviņās minūtēs neglāba Filadelfijas “Flyers” no zaudējuma pret Ņujorkas “Islanders” (4:5). Trešais periods sākās ar 4:1 pārsvaru “saliniekiem”, bet par play-off cīnošie “lidotāji” atspēlējās. Viesu komandas prieki gan nebija ilgi – 28 sekundes pēc līdzsvara atjaunošanas Metjū Barzals guva savus otros vārtus spēlē un dāvāja mājiniekiem uzvaru. “Flyers” būtu lieti noderējis viens punkts, jo cīņa par play-off vietu rit pilnā sparā. Divas kārtas pirms pamatturnīra beigām Filadelfija ir 8. vietā austrumu zonā.

Pēdējā robeža. Pastarītis Arizonas “Coyotes” ar 4:1 apspēlēja Kalgari “Flames” un praktiski izstājās no pēdējās vietas pretendentu pulka. Somu vārtsargs kaldināja “koijotu” uzvaru ar 42 atvairītiem metieniem, izcīnot jau devīto panākumu savās pēdējās desmit spēlēs. Ar 7 punktu handikapu pār pašlaik pēdējā vietā esošo latvieša Zemgus Girgensona Bufalo “Sabres” Arizonas komanda palikt pēdējā vien ar nosacījumu, ka Bufalo uzvar atlikušās trīs spēles.

Lielais Bens. Dalasas “Stars” vēl otrās trešdaļas pēdējā minūtē bija iedzinējos ar 0:2 pret Sanhosē “Sharks”, taču tad savu ceļu pretī hat-trick uzsāka dalasiešu līderis Džeimijs Bens. 4:2 panākums, kas saglabā dalasiešiem vismaz teorētiskas cerības iespraukties play-off dalībnieku pulkā.

Spēles
Canucks – Golden Knights 4:5 SO (Goldobins 2+0 – V. Karlsons 1+2)
Sharks – Stars 2:3 (Bens 2+0)
Devils – Rangers 5:2 (Hols 2+2 – Spūners 1+0)
Islanders – Flyers 5:4 (Barzals 2+1 – Patriks 2+1)
Blue Jackets – Red Wings 5:4 (OT) (Panarins 1+2 – Zeterbergs 0+3)
Canadiens – Jets 4:5 (OT) (Petrī 0+2 – Konors 1+2)
Lightning – Bruins 4:0 (Kelahans 0+2)
Panthers – Predators 2:1 (Uberdo 1+0 – Josi 1+0)
Flames – Coyotes 1:4 (Šors 1+0 – Konnautons 1+1)

NHL kopvērtējums, 4. aprīlis

Rietumu konference
# Komandas SP U UP ZP Z Vārti Punkti
1. Nashville Predators 80 40 11 11 18 259:206 113
2. Winnipeg Jets 80 41 9 10 20 271:216 110
3. Vegas Golden Knights 80 39 12 7 22 268:217 109
4. Minnesota Wild 79 37 7 10 25 242:221 98
5. San Jose Sharks 80 34 10 10 26 245:221 98
6. Los Angeles Kings 80 34 10 8 28 232:195 96
7. Anaheim Ducks 79 32 9 13 25 224:212 95
8. Colorado Avalanche 80 34 8 9 29 250:231 93
9. St. Louis Blues 79 32 11 6 30 217:212 92
10. Dallas Stars 80 32 9 8 31 228:218 90
11. Calgary Flames 80 27 9 10 34 210:245 82
12. Chicago Blackhawks 79 25 7 10 37 223:245 74