Holtbijs izglābj “Capitals”, sērijā līdzsvars (VIDEO)

31/05/2018 08:43
Vašingtonas

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālā pēc pirmajām divām nospēlētajām spēlēm sērijā līdz četrām uzvarām iestājies neizšķirts, Vašingtonas “Capitals” vienībai svinot uzvaru izbraukumā ar 3:2 (1:1, 2:1, 0:0) pār līgas debitanti Lasvegasas “Golden Knights”.

Pirmie vadībā izvirzījās mājinieki, kad astotajā minūtē precīzs bija uzbrucējs Džeimss Nīls. Turpinājumā spēles 17. minūtē abpusēju noraidījumu saņēma Deriks Engelands un Tīdžejs Ošī, kas gan nāca par labu viesiem, jo “Capitals” formātā 4:4 panāca izlīdzinājumu, vārtus gūstot dāņu uzbrucējam Larsam Ēleram.

Otrā perioda sākumā komandas apmainījās ar noraidījumiem, tiesa, Vašingtonai, lai realizētu savu vairākumu bija nepieciešamas vien 25 sekundes, kad savus 13 vārtus šī gada Stenlija kausa izcīņā guva Aleksandrs Ovečkins. Pēc četrām minūtēm “Capitals” varēja atkārtoti uzgavilēt, jo jau 3:1 panāca Braiens Orpiks. Mājinieki gan nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz perioda beigām izmantoja Ošī otro noraidījumu spēlē, rezultāta starpību samazinot līdz minimumam.

Noslēdzošajā trešdaļā abas komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem, nedaudz aktīvākiem esot “Golden Knights” hokejistiem, taču spēles “atslēgas moments” bija divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad lielisku iespēju neizmantoja Alekss Taks, kura metienu  neticamā veidā ar nūju atvairīja “Capitals” vārtsargs Breidens Holtbijs.

Spēles rezultāts vairs nemainījās un “Capitals” varēja svinēt pirmo uzvaru šī gada finālsērijā.

“Capitals” rindās jāuzteic Ēlera sniegums, kurš piedalījās visos trīs vārtus guvumos (1+2), kā arīdzan Holtbijs, kurš atvairīja 37 no 39 pretinieku metieniem.