“Honda” 2026. gadā atgriezīsies F-1 un apvienos spēkus ar “Aston Martin”

24/05/2023 12:17
Nokopēts

Japāņu autoražotājs “Honda” atgriezīsies pirmajā formulā (F-1) un no 2026.gada būs “Aston Martin” vienības dzinēju piegādātājs, trešdien paziņoja uzņēmums.

“Honda” pieņēmusi lēmumu atgriezties F-1, pat ja vienībā būs spāņu pilots Fernando Alonso. Alonso un “Honda” ceļi šķirās 2015.gadā, kad spānis skaļi kritizēja japāņu autoražotājus par viņu dzinējiem.

“Honda” nolēmusi atgriezties līdz ar 2026.gada sezonu, kurā visām F-1 formulām vajadzēs būt ar hibrīddzinējiem. Plānots, ka formulās tiks iebūvēti dzinēji, kas 50% patērēs degvielu un 50% saražoto elektrību. Tāpat 2026.gadā F-1 plāno atgriezties cits lielais autoražotājs “Ford”, kas sadarbosies ar “Red Bull” vienību, bet “General Motors” ar zīmolu “Cadillac” būtu ar mieru pievienoties F-1, ja kādā komandā būtu garantēta vieta pilotam Maiklam Andreti.

“Honda” no F-1 aizgāja 2021.gadā, kad atstāja “Red Bull”, ar ko savu pirmo titulu izcīnīja nīderlandietis Makss Verstapens. Japāņu autoražotājs kopš tā laika bija vien tehniskais partneris “Red Bull” un “Alpha Tauri” vienībām.  Tikmēr “Aston Martin” dzinējus saņēma no “Mercedes”.

F-1 organizētāja Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) līdz šim ir apstiprinājusi “Alpine”, “Ferrari”, “Mercedes”, “Red Bull”, “Ford”, “Honda” un citas jaunpienācējas “Audi” dzinējus uz 2026.gada sezonu.

  • P

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām