Igaunija uzvar pēdējā minūtē, Lietuva turpina uzvaru gājienu (VIDEO)

25/04/2018 22:20

Kārtējo pasaules čempionāta hokejā 1. divīzijas B grupas turnīra pārsteigumu sagādājusi Horvātijas izlase, kas Lietuvas pilsētā Kauņā teju izlaida 3:0 pārsvaru, tomēr beigās ar 4:2 pieveica ne tik sen (2007. gadā) elites divīzijā spēlējušo Ukrainas valstsvienību.

Trīs vārtu vadību horvāti savā īpašumā ieguva jau līdz 14. minūtes sākumam. Interesanti, ka Balkānu zemes pārstāvjiem izdevās iemest gan vienādos sastāvos, gan arī esot mazākumā un vairākumā – ukraiņus apbēdināja Ivans Jankovičs, Tomislavs Zanoskis un Dominiks Kanaets.

Ukrainas hokejisti spēja pamosties vien trešajā periodā, kad Kirilo Katričs un Dmitro Ņimenko savu komandu pietuvināja līdz 2:3. Atlikušajās septiņās pamatlaika minūtēs laukumā dominēja Ukraina, horvātu cietoksnī lielisku spēli demonstrējot Matem Tomļanovičam.

Cīņas noslēgumā neizprotamā veidā ripu pāri visam laukumam tukšos ukraiņu vārtos raidīja Domens Vedlins, nokārtojot Horvātijai pirmo uzvaru šā gada turnīrā (4:2).

Tikmēr otro sauso uzvaru pēc kārtas izcīnīja Igaunijas hokejisti, kas tikai mača pēdējā minūtē spēja nolauzt negaidīti sīksto Rumānijas izlases pretestību – 1:0. Vienīgos vārtus pēc lieliskas izspēles guva Riho Embrihs.

Otro maču pēc kārtas par vērtīgāko spēlētāju pelnīti tika atzīts igauņu vārtsargs Vilems-Henriks Koitmā, kurš šodien atvairīja visus 29 rumāņu izdarītos metienus. Iepriekšējā cīņā pret Ukrainu (2:0) Koitmā atvairīja 33 pretinieku metienus.

(Foto: Šarūnas Mažeika/IIHF)

Savukārt dienas noslēdzošajā mačā laukumā devās Lietuva, kas spēkojās ar Japānas izlasi.

Pirms spēles par favorītiem tika uzskatīti lietuvieši, kas savu statusu apstiprināja arī laukumā, uzvarot ar 6:1 (2:0, 2:0, 2:1).

Ar “hat-trick” jeb trīs gūtiem vārtiem izcēlās Arnolds Bosas.

Pēc šīs spēles Lietuva spērusi platu soli, lai iekļūtu I divīzijas A grupā (pēc spēka otrā).

1. Lithuania 3 3 0 0 0 17:4 9
2. Estonia 3 2 0 1 0 4:2 7
3. Japan 3 1 1 0 1 7:10 5
4. Ukraine 3 1 0 0 2 5:6 3
5. Croatia 3 1 0 0 2 7:9 3
6. Romania 3 0 0 0 3 3:12 0