Horvātija aizvada jaudīgu otro puslaiku un iekļūst Eiropas čempionāta astotdaļfinālā

22/06/2021 23:57
Horvātijas futbola izlase

Horvātijas futbola izlase otrdien 2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu turnīra pēdējā spēlē Glāzgovā ar rezultātu 3:1 (1:0) uzveica Skotiju un iekļuva meistarsacīkšu astotdaļfinālā. Horvātijas izlasei vārtus guva Nikola Vlašičs, Luka Modričs un Ivans Perišičs, bet Skotijai – Kallums Makgregors.

Pirms šodienas mača bija skaidrs, ka uzvarētāja iekļūs astotdaļfinālā, bet zaudētājai finālturnīrs būs beidzies. Savukārt neizšķirta gadījumā abas izlases neizkļūtu no apakšgrupas. D apakšgrupā pirmo vietu ar septiņiem punktiem ieņēma Anglija, pa četriem punktiem bija Horvātijai un Čehijai, bet Skotija turnīru noslēdza ar vienu punktu. Čehija un Anglija jau pirms tam bija nodrošinājušas vismaz trešo pozīciju un vietu astotdaļfinālā.

Spēles sestajā minūtē pēc Skota Makdžina centrējuma Če Edamsam tikai nedaudz pietrūka, lai bumbu ieraidītu vārtos. Horvāti vadībā izvirzījās 17.minūtē, kad Perišičs uzvarēja gaisa divcīņu un nolika bumbu Vlašičam, kurš divu pretinieku ielenkumā spēja gūt vārtus. Mača 24.minūtē skotu vētrainu uzbrukumu ar sitienu no aptuveni 11 metriem noslēdza Makdžins, taču Dominiks Livakovičs pretinieka raidīto bumbu tvēra. Tuvojoties puslaika beigām, 42.minūtē, no soda laukuma robežas precīzi vārtu apakšējā stūrī sita Makgregors – 1:1.

Otrā puslaika sākumā uzbrukuma smailē ar bumbu nonāca Joško Gvardiols, taču Deivids Māršals viņa izgājienu apturēja noteikumu robežās, abiem piedzīvojot sāpīgu sadursmi. Nedaudz vēlāk viens pret Māršalu nonāca arī Perišičs, taču viņš uzsita bumbu virsū pretinieku vārtsargam. Mača 62.minūtē Modričs pēc veiksmīgas izspēles saņēma bumbu ārpus soda laukuma un ar pēdas ārmalu to iegrieza vārtos – 2:1 Horvātijas izlases labā. Apmēram desmit minūtes vēlāk Raiens Freizers izdarīja tālu un spēcīgu sitienu, taču bumba lidoja krietni pāri pārliktnim. Horvāti vadībā nostiprinājās 13 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc stūra sitiena Perišičs vēlreiz bija pārāks “otrajā stāvā” un ar galvu raidīja bumbu tīklā – 3:1.

Savukārt Anglijas futbola izlase apakšgrupu fāzes pēdējā spēlē Londonā ar 1:0 (1:0) uzvarēja Čehiju, iegūstot pirmo vietu grupā. Anglijas izlases labā vārtus guva Rahīms Stērlings.

Jau otrajā minūtē Stērlings pārcēla bumbu pāri pretinieku vārtsargam, taču tā trāpīja pa stabu, savu vēlamo mērķi nesasniedzot. Toties 11.minūtē pēc Džeka Grīliša centrējuma Stērlings ar galvu raidīja bumbu tīklā – 1:0 Anglijas izlases labā. Spēles 26.minūtē Herija Keina tuvu sitienu atvairīja Tomāšs Vaclīks, bet dažas minūtes vēlāk pēc Tomāša Holeša tāla sitiena savu meistarību nodemonstrēja Džordans Pikfords. Otrajā puslaikā spēle ritēja mierīgi un nevienai no komandām neizdevās nopietni apdraudēt vārtu drošību. Vien 86.minūtē bumbu vārtos ieradīja Džordans Hendersons, taču aizmugures situācijas dēļ vārtu guvums netika ieskaitīts.

Grupas pirmajās spēlēs Anglija ar 1:0 uzvarēja Horvātiju, bet Čehija ar 2:0 bija pārāka ar Skotiju. Otrajās spēlēs divi neizšķirti – 1:1 starp Čehiju un Horvātiju un 0:0 starp Angliju un Skotiju.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11.jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls. Pirms pieciem gadiem par Eiropas čempioni tika kronēta Portugāle, kas Parīzē notikušajā finālmačā ar rezultātu 1:0 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas. Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle. Kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.