Horvātija atgūstas no izbīļa un sagrauj Kanādas sapņus par izslēgšanas spēlēm

27/11/2022 20:02
Horvātijas futbola izlase

Pasaules vicečempiones Horvātijas futbolisti svētdien 2022.gada Pasaules kausa finālturnīra otrajā mačā ar rezultātu 4:1 (2:1) uzvarēja Kanādu, kas zaudēja izredzes iekļūt astotdaļfinālā.

Horvātiem divreiz izcēlās Andrejs Kramaričs, bet vienus vārtus guva Marko Livaja un Lovro Majers. Kanādas izlases labā vārtus guva Alfonso Deiviss. F apakšgrupā pēc divām spēlēm Horvātijai un Marokai ir četri punkti, trīs punktus guvusi Beļģija, kamēr Kanāda ir bešā.

Spēles gaita

Jau otrās minūtes sākumā pēc Teidžona Bukenena centrējuma Deiviss ar galvu sita bumbu vārtos, panākdams 1:0 kanādiešu labā. Iepriekšējā finālturnīrā mačā ar Dāniju horvāti ielaida pirmos vārtus pēc 57 sekundēm, bet šoreiz – pēc 68 sekundēm.Mača 26.minūtē Kramaričs ieraidīja bumbu vārtos, taču uzbrukuma veidošanā tika konstatēta aizmugure un rezultāts palika nemainīgs. Puslaika otrajā pusē horvātiem bija pārsvars un 36.minūtē, asistējot Ivanam Perišičam, no tuvas distances netraucēts precīzi sita Kramaričs – 1:1. Pirmā puslaika priekšpēdējā minūtē Josips Juranovičs savilka uz sevi vairākus pretiniekus un piespēlēja Livajam, kurš ar zemu sitienu no distances raidīja bumbu mērķī – 2:1 Horvātijas izlases labā.

Otrā puslaika sākumā Kanādas izlases vārtsargs Milans Borjans pāris reize glāba savu komandu no zaudētiem vārtiem, bet mača 70.minūtē viņu otro reizi pārspēja Kramaričs, kurš pirms sitiena soda laukumā meistarīgi apmānīja vairākus pretiniekus. Kompensācijas laika ceturtajā minūtē kanādieši rupji kļūdījās laukuma vidusdaļā, kas ļāva horvātiem izskriet divatā pret vienu pretinieku, Majeram pēc Miroslava Oršiča piespēles panākot 4:1.

Situācija turnīrā

Pirms tam šajā apakšgrupā Maroka ar 2:0 (0:0) uzvarēja Beļģiju. Beļģija šo finālturnīru sāka ar minimālu uzvaru pār Kanādu (1:0), kamēr Maroka spēlēja bezvārtu neizšķirti pret Horvātiju.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju. Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā. Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases. 2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Komandu sastāvi

Horvātijas izlases sastāvs: Dominiks Livakovičs; Josips Juranovičs, Dejans Lovrens, Joško Gvardiols, Borna Sosa; Mateo Kovačičs (Lovro Majers, 86.min.), Luka Modričs (Mario Pašaličs, 86.min.), Marcelo Brozovičs; Ivans Perišičs (Miroslavs Oršičs, 86.min.), Andrejs Kramaričs (Nikola Vlašičs, 72.min.), Marko Livaja (Bruno Petkovičs, 60.min.).

Kanādas izlases sastāvs: Milans Borjans; Elisteirs Džonstons, Kamals Millers, Stīvens Vitorija; Ričijs Lereija (Džuniors Hoilets, 62.min.), Stīvens Eustakio (Izmaels Konē, 46.min.), Atiba Hačinsons (Sems Adekugbe, 72.min.), Alfonso Deiviss; Kails Lerins (Džonatans Osorio, 46.min.), Teidžons Bukenens, Džonatans Deivids (Lukass Kavalīni, 72.min.)