Horvātija atspēlējas un papildlaikā ”nolauž” Angliju, iekļūstot PK finālā (VIDEO)

11/07/2018 23:37
Ivans Perisičs, Horvātijas futbola izlase, Sportazinas.com

Pasaules kausa finālā iekļuvusi Horvātijas futbola izlase, kas mača laikā atspēlējās un pagarinājumā ar 2:1 pārspēja Anglijas valstsvienību. Uzvarētāju rindās ar rezultatīviem sitieniem atzīmējās Ivans Perisičs un Mario Mandžukičs. Svētdien finālā Horvātiju sagaida cīņa ar Franciju.

Pirms spēles

Pēdējās piecās abu valstsvienību tikšanās reizēs trīs uzvaras ir Anglijas rēķinā, bet divas Horvātijas izlases. 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Anglija uzvarēja ar 4:2, bet  Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā uz 2008. gadu Horvātija divreiz apspēlēja futbola dzimtenes pārstāvjus, sāpīgi aizliekot tai priekšā kāju braukšanai uz Austriju un Šveici. Tikmēr Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, izspēlējot ceļazīmi uz 2010. gada turnīru Dienvidāfrikas republiku, angļi pamatīgi ”nopēra” Horvātiju, abās spēlēs kopā iesitot deviņus vārtus, bet, ielaižot divus.

Lai gan pirms dueļa uz jautājuma zīmes bija pussarga Džordana Hendersona un uzbrucēja Džeimija Vārdija dalība spēlei, tomēr preses konferencē Anglijas izlases stūrmanis Garets Sautgeits uzsvēra, ka mačam ar Horvātiju viņa rīcībā būs visi 23 sastāvā esošie futbolisti. Arī Horvātijas izlasē gaidāms, ka redzēsim tās lielākās zvaigznes, lai gan ceturtdaļfinālā spēlētājiem nācās laukumā pavadīt vairāk nekā divas stundas.

Sākumsastāvi:
Anglija (3-5-2): Pikfords – Vokers, Stounss, Magvairs – Alī, Tripjērs, Lingārds, Hendersons, Jangs – Keins, Stērlings
Horvātija (4-2-3-1): Subašičs – Lovrens, Vrsaljko, Vida, Striničs – Rakitičs, Brozovičs -Modričs, Rebičs, Perišičs – Mandžukičs

Pirmais puslaiks

Ceturtajā minūtē Dele Alī tika nogāzts aptuveni 20 metrus no Horvātijas izlases soda laukumu, noteikumus pārkāpjot Lukam Modričam. Pie bumbas stāvēja Ešlijs Jangs un Kīrans Tripjērs, bet sitienu beigās izpildīja Tripjērs, kurš skaisti raidīja bumbu Subasiča sargāto vārtu labājā augšējā stūrī! 1:0 Anglijas izlases labā!

14. minūtē pēc vēl vienas standartsituācijas, šoreiz stūra sitiena, Magvairs Horvātijas izlases soda laukuma izlēca visaugstāk, taču sitiens ar galvu lidoja tikai nedaudz garām Subasiča sargātajam cietoksnim. Piecas minūtes vēlāk, 19. minūtē, Ivans Perisičs ar tālšāvienu centās apdraudēt Pikforda sargātos vārtus, bet raidījums tikai nedaudz lidoja cietoksnim secen.

Angļu fani trako pēc gūtajiem vārtiem

30. minūtē fenomenālu iespēju neizmantoja Keins, kurš esot aci pret aci ar Subasiču, uzsita vārtsargam virsū, bet ar atkārtotu iespēju bumbu raidīja pret horvātu aizsargu. Taču pēcāk tiesneša asistents pacēla karodziņu, signalizējot par aizmuguri, lai gan atkārtojumā varēja redzēt, ka Keins bija vienā līnijā ar Horvātijas izlases aizsargiem. Divas minūtes vēlāk, 32. minūtē, Rebičs no Anglijas soda laukuma robežas centās pārspēt Pikfordu, bet viņa grieztais sitiens lidoja Liverpūles ”Everton” vārtu vīra rokās. Nedaudz vēlāk, 36. minūtē, Lingārds no 16 metriem raidīja bumbu garām Horvātijas izlases vārtiem, izniekojot izcilu izdevību panākt divu vārtu pārsvaru. Pirmā puslaika izskaņā bīstamu momentu nebija, puslaikam noslēdzoties ar minimālu futbola dzimtenes pārstāvju pārsvaru.

Otrais puslaiks

Otrās 45 minūtes sākās visai miegaini, jo līdz pat 63. minūtei vienības bīstamus momentus neizveidoja. 63. minūtē Rahīms Stērlings varēja panākt 2:0, tomēr, ielaužoties Horvātijas izlases soda laukumā, un apvedot Vidu, ”reaktīvais” pussargs kritienā izdarīja sitienu, taču Subasičs prata to atvairīt. Divas minūtes vēlāk, 65. minūtē, Ivans Perisičs no 17 metriem varēja panākt izlīdzinājumu, bet Kails Vokers sitienu uzņēmās uz sevi, glābjot Anglijas izlasi no vārtu zaudējuma.

68. minūtē Horvātija panāca cerēto – Ivans Perisičs pēc lieliskas Vrsaljko piespēles soda laukumā apsteidza Vokeru, ar galvu kritienā raidot bumbu Anglijas izlases cietoksnī – 1:1! 72. minūtē angļi sev paši gandrīz atveda vārtus, zaudējot bumbu pie sava soda laukuma, bet Perisičs trāpīja pa Anglijas vārtu stabu, bet atkārtoto sitienu ķēra Pikfords.

77. minūtē Džese Lingārds lieliski izrāvās pa labo malu, bet pēc tam sekoja asa piespēle gar Horvātijas izlases vārtsarga laukumu, tomēr bumbu nevienam nepieskaroties, izlidoja ārpus laukuma. Lai gan Horvātijas izlasei bija iespējas izraut uzvaru, taču tās palika neizmantotas, spēlei turpinoties papildlaikā.

Papildlaiks

99. minūtē teicama iespēja bija Anglijas izlasei izvirzīties vadībā, bet Stounsa raidītais sitiens ar galvu knapi tika izsists no Horvātijas izlases vārtu līnijas. Par nacionālo varoni kļuva Vrsaljko, kurš apaļo prata pārvirzīt prom no vārtiem. Pirmā papildlaika izskaņā Mandžukuičam bija izcila iespēja, bet fenomenāli angļus glāba Pikfords, saglabājot līdzsvaru uz tablo.

109. minūtē Mario Mandžukičs aukstasinīgi izmantoja Anglijas izlases aizsargu nesaprašanos savu vārtu tuvumā, ar kreiso kāju raidot bumbu kreisajā apakšējā stūrī – 2:1! Lai, cik ļoti angļi centās rezultātu izlīdzināt, tomēr finālā iekļuva Horvātija!