Horvātijas basketbolistes Latvijai nelabvēlīgi apspēlē Lielbritāniju

15/06/2015 19:22

Sombatheja (Ungārija), 15.jūn., LETA. Horvātijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta spēlē pirmdien ar rezultātu 76:70 (25:12, 20:24, 17:22, 14:12) pieveica Lielbritāniju, samazinot Latvijas izredzes sasniegt sacensību nākamo posmu.

Latvijai vietu otrajā kārtā būtu devusi Lielbritānijas uzvara, bet tagad latvietēm būs jācer, ka vakara mačā Serbija pieveiks Krieviju. Pretējā gadījumā Latvijas basketbolistēm nāksies atgriezties mājās.

Aizvadītajā duelī jau no pirmajām minūtēm dominēja Horvātija, ceturtajā minūtē pirmoreiz iegūstot desmit punktu pārsvaru (12:2). Kaut brīžiem britu sportistes pietuvojās pretiniecēm, cīņas gaitu viņas lēnām sāka lauzt trešajā ceturtdaļā, kad, ieskaitot pirmā puslaika pēdējo uzbrukumu, veica izrāvienu 21:9 un dueļa 37.minūtē izvirzījās vadībā ar 55:54.

Turpinājumā cīņa ritēja ļoti līdzīgi, tomēr trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Horvātija pirmoreiz ilgākā laikā ieguva lielāku pārsvaru, izskrienot priekšā ar 71:65. Lielbritānijai nākamajos uzbrukumos Horvātijas aizsardzības uzlaušana sagādāja ļoti lielas problēmas un tika ciesta neveiksme.

Uzvarētājām 23 punktus guva Iva Boroviča, bet Iva Sliskoviča izcēlās ar 17 punktiem un septiņām bumbām zem groziem.

Tikmēr Lielbritānijas rindās Reičela Vandervola sameta 20 punktus.

Kā zināms, Serbija duelis ar Krieviju sāksies plkst.20 pēc Latvijas laika.

C apakšgrupas līderes godā ar trim panākumiem trīs spēlēs atrodas Serbija, bet divi panākumi trīs mačos ir Krievijai, kas tai ļāvis nodrošināt vietu otrajā posmā. Divi panākumi četros mačos ir Latvijai un Horvātijai, kamēr Lielbritānija pagaidām cieta zaudējumus visās četrās spēlēs.

Ja Krievija cietīs zaudējumu pret Serbiju, uzreiz trim komandām – Krievijai, Latvijai un Horvātijai – būs pa diviem panākumiem, bet starp šīm trim izlasēm vissliktākā savstarpējo spēļu attiecība ir Horvātijai.

Grupas divām vājākajām komandām turnīrs būs noslēdzies, bet labākās trīs vienības iekļūs otrajā posmā, kurā tiksies ar D grupas trim spēcīgākajām vienībām Spāniju, Lietuvu un Slovākiju.

Kā zināms, Latvijas izlase turnīru iesāka ar diviem zaudējumiem – ceturtdien ar 60:76 piekāpās Serbijas valstsvienībai, bet piektdien ar rezultātu 63:67 zaudēja arī traumu novājinātajai Horvātijas valstsvienībai.

Sacensību trešajā mačā sestdien latvietes ar 67:58 pieveica potenciālo apakšgrupas pastarīti Lielbritāniju. Līdz ar to Latvija ne tikai guva pirmo uzvaru šajā Eiropas čempionātā, bet arī pārtrauca desmit neveiksmju sēriju finālturnīros, jo iepriekšējā uzvara tika gūta vēl 2011.gadā.

Savukārt svētdien latvietes pirmoreiz oficiālajos mačos ar 68:62 uzvarēja trīskārtējo zelta medaļu ieguvēju Krieviju.