“Hotspur” svin minimālu uzvaru, “Sevilla” ar laukuma spēlētāju vārtsarga lomā nosargā pārsvaru

07/07/2020 12:07

Totenhemas “Hotspur” pirmdien svinēja uzvaru Anglijas futbola premjerlīgas 33.kārtas noslēgumā, taču londoniešu panākumu aizēnoja komandas biedru Igo Lorī un Honmiņa Sona saķeršanās.

“Hotspur” savā laukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja Liverpūles “Everton”.

Vienīgie vārti tika gūti 24.minūtē, kad pēc Džovani lo Selso sitiena bumba trāpīja pa “Everton” aizsargu Maiklu Kīnu un ielidoja tīklā.

Vēlāk pirmajā puslaikā Sona kļūdas dēļ viesi varēja izlīdzināt rezultātu, par ko neapmierināts bija vārtsargs Lorī. Dodoties uz ģērbtuvēm, franču vārtsargs pieskrēja klāt Sonam un uzsāka konfliktu, pagrūžot komandas biedru, bet dienvidkorejietis centās atbildēt.

Vairāki “Hotspur” futbolisti iesaistītās domstarpību noslāpēšanā, kas viņiem arī veiksmīgi izdevās. Turklāt pēc mača abi izlīga mieru.

“Tas, kas notika starp mani un Sonu, ir futbola sastāvdaļa, taču neredzu tur nekādu problēmu. Esam situācijā, kurā neesam apmierināti ar savu sniegumu, tāpēc jācīnās pret katru pretinieku,” komentēja Lorī.

“Iespējams, tās bija sekas sanāksmē pārrunātajam. Ja gribiet kādu vainot, vainojiet mani,” atzina “Hotspur” galvenais treneris Žuzē Mourinju. “Prasīju futbolistiem būt kritiskākiem pret sevi un prasīt vairāk no saviem komandas biedriem.”

“Hotspur” sezonas atlikušajās piecās spēlēs vēl var pacīnīties par vietu labāko pieciniekā, taču uzdevums nebūs viegls.

Priekšlaicīgi par čempionāta uzvarētāju tika kronēta “Liverpool”, kas 33 spēlēs iekrājusi 89 punktus. Tālāk ar 66 punktiem seko Mančestras “City”, par astoņiem punktiem mazāk ir Lesteras “City”, kas par punktu apsteidz “Chelsea”. “United” ar 55 punktiem ir piektā, bet “Wanderers” seko ar 52 punktiem.

Spānija

“Sevilla” futbola komanda pirmdien svinēja uzvaru Spānijas čempionāta 34.kārtas spēlē, par mača galveno varoni kļūstot Lukasam Okamposam.

“Sevilla” savā laukumā ar 1:0 (0:0) apspēlēja “Eibar”, nostiprinoties pirmajā četriniekā.

56.minūtē pēc Hesusa Navasa piespēles šķērsām soda laukumam Okamposs pie kreisā staba uztvēra bumbu un raidīja to tīklā, panākdams 1:0 mājinieku labā.

Mača kompensācijas laika astotajā minūtē “Sevilla” vārtsargs Tomāšs Vaclīks traumas dēļ nevarēja turpināt cīņu. Tā kā visas maiņas bija izmantotas, viņa vietā stājās Okamposs. Pēdējā minūtē uz “Sevilla” soda laukumu devās arī “Eibar” vārtsargs Marko Dimitrovičs, kurš pēc stūra sitiena izdarīja raidījumu vārtu virzienā, taču Okamposs to neitralizēja.

“Treniņos dažreiz patīk uzspēlēt vārtos, taču nekad nebiju domājis, ka šādā veidā glābšu komandu īsta mača pēdējā minūtē,” pēc dueļa atzina Okamposs.

Vēl pirmdien Sansevastjanas “Real Sociedad” viesos cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar “Levante”. Viesiem vārtus guva Aleksanders Īzaks, bet mājiniekiem izcēlās Luiss Moraless.

Jau ziņots, ka kopvērtējuma līdere Madrides “Real” svētdien viesos ar 1:0 (0:0) pārspēja Bilbao “Athletic”, bet tās tuvākā sekotāja “Barcelona” izbraukumā ar 4:1 (3:1) pieveica “Villarreal”. Vēl no vadošajām komandām šīs kārtas ievadā Madrides “Atletico” mājās ar 3:0 (2:0) uzvarēja “Mallorca”.

Turnīra vadībā ar 77 punktiem 34 spēlēs ir Madrides “Real”, kas par četriem punktiem apsteidz savu tuvāko sekotāju “Barcelona”. Ar 62 punktiem trešo pozīciju ieņem “Atletico”, tālāk ar 60 un 54 punktiem attiecīgi seko “Sevilla” un “Villarreal”, bet vadošo sešinieku ar 53 punktiem noslēdz “Getafe”.