Hovards: Man teica, ka varu būt viens no labākajiem basketbolistiem pasaulē

Dvaits Hovards, sportazinas.com
Foto: NBC Sports

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Memfisas “Grizzlies” veterāns atklājis, ka uz viņu savulaik bija liktas lielas cerības, kuras basketbolists nespēja attaisnot.

Jau ziņots, ka 33 gadus vecais centrs Hovards starpsezonā tika aizmainīts no Vašingtonas “Wizards” uz Memfisas “Grizzlies” vienību, nomainot piekto komandu tikpat sezonās.

“Man vairs nav ego – tas ir miris,” medijam “The Athletic” sacīja Hovards. “Man bija jānomirst iekšēji, lai kļūtu par to, kas esmu tagad. Dažkārt, lai piepildītu sapņus, ir jānogalina iekšējais “es”. Kad saproti, ka esi gatavs sevi upurēt komandas labā, situācija pagriežas uz pareizo pusi.”

“Man bija saruna ar vienu cilvēku, kurš teica šādus vārdus: “Vecīt, ja godīgi, vienmēr esmu domājis, ka tu vari būt viens no visu laiku labākajiem basketbolistiem, taču, manuprāt, tu nespēj koncentrēties.” Pēc šādiem vārdiem apsēdos un sāku domāt, jo man visu laiku šķita, ka esmu koncentrējies. Vienmēr daudz trenējos, bet vai tiešām biju pilnībā koncentrējies uz basketbolu?”

“Agrāk biju svarīgākais spēlētājs komandā, taču man nebija tāda domāšana kā tagad. Ienākot NBA 18 gadu vecumā, es daudz ko nesapratu un man bija jāaug citu cilvēku priekšā. Vienmēr esmu vēlējies saglabāt sevī jaunu puiku, taču basketbola laukumā tam nav vietas, jo ir jādara darbs,” izteicās Hovards.

Hovards aizvadītajā sezonā savainojuma dēļ “Wizards” rindās izgāja tikai deviņos mačos, vidēji gūstot 12,8 punktus un sakrājot 9,2 atlēkušās bumbas. Basketbolists savu labāko sezonu aizvadīja 2010./11. gadā, kad viņš regulārajā sezonā vidēji guva 22,9 punktus 78 spēlēs un tika pie 14,1 atlēkušās bumbas.

Basketbolists ir astoņkārtējs NBA Zvaigžņu spēles dalībnieks, kā arī tikpat reizes ticis iekļauts sezonas simboliskajās izlasēs. Zīmīgi, ka viņš trīs gadus pēc kārtas (2009., 2010., 2011.) tika nosaukts par līgas labāko aizsardzības spēlētāju.

Hovards ir arī 2008. gada NBA “Slam-Dunk” konkursa uzvarētājs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par