“Hurricanes” pēc desmit gadu pārtraukuma iekļūst konferences finālā (VIDEO)

04/05/2019 08:23

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa Austrumu konferences finālā iekļuva Karolīnas “Hurricanes”, kas aizvadītajā naktī savu skatītāju priekšā ar 5:2 (1:1, 3:0, 1:1) pārspēja Ņujorkas “Islanders” vienību, sērijā triumfējot ar 4-0.

Spēles rezultātu atklāja viesi, kad spēles otrajā minūtē tika realizēts skaitliskais vairākums, precīzam esot Metju Barzalam, kurš bija pirmais pie atlēkušās ripas. Cīņas turpinājumā apgriezienus ieslēdza arī mājinieki, pēc divām minūtēm panākot izlīdzinājumu, kad vairākuma izspēli noslēdza talantīgais Sebastjans Aho.

Cīņas otrais periods aizritēja “Hurricanes” hokejistu zīmē, kuri spēja gūt trīs bezatbildes vārtus, nokārtojot iekļūšanu Austrumu konferences pusfinālā. Trešajā trešdaļā abas komandas vēl apmainījās ar vārtu guvumiem, bet atgriezties spēlē “Islanders” vienībai vairs neizdevās.

Zīmīgi, ka Karolīnas vienība pēdējo reizi konferences finālā spēlēja 2008./2009.gada sezonā.

Stenlija kausa izcīņas pirmajā kārtā “Hurricanes” pārspēja iepriekšējās sezonas Stenlija kausa ieguvējus Vašingtonas “Capitals”, bet Austrumu finālā viņiem pretī stāsies Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” vai Bostonas “Bruins, kuru duelī šobrīd ir neizšķirts 2-2.

Tuvāk Rietumu konferences finālām nonāca Dalasas “Stars” hokejisti, kuri aizvadītajā naktī izbraukumā ar 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) uzveica Seintluisas “Blues” vienību, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-2.

Rezultātu spēles ievadā atklājas teksasiešu pieredzējušais uzbrucējs Džeisons Speca, raidot ripu vārtos no tuvas distances, bet spēles otrajā periodā metienu ar nūjas neērto pusi realizēja aizsargs Esa Lindels.

Trešajā periodā “Blues” izmanotoja viesu piešķirto “dāvanu” un pietuvojās līdz minimumam. Dalsas vārtu vīrs Bens Bišops neveikli nospēlēja pie saviem vārtiem, bet “Blues” uzbrucējs Džeidens Švarcs neuzmanību izmantoja – 2:1. Atlikušajā spēles laikā aktīvāk uzbruka iedzinējos esošie mājinieki, tomēr Bišopa sargāto cietoksni vairs ieņemt neizdevās.