Ibrahimoviča “hat-trick” ļauj Mančestras “United” ar drošu uzvaru sākt UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīru (+VIDEO)

17/02/2017 12:41

Londona, 17.febr., LETA–AFP. Slavenais Zviedrijas futbola uzbrucējs Zlatans Ibrahimovičs ceturtdien guva trīs vārtus jeb “hat-trick” un palīdzēja viņa pārstāvētajai Anglijas komandai Mančestras “United” ar uzvaru sākt UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīru.

Mančestras klubs 1/16 fināla pirmajā spēlē savā laukumā ar 3:0 (1:0) pieveica “Saint-Etienne” komandu no Francijas, sperot platu soli pretī nākamajai kārtai.

Ibrahimovičs šī mača rezultātu atklāja jau 15.minūtē, kad pēc tiešā brīvsitiena bumba, atsitusies pret sieniņu, atrada ceļu vārtos. Tiesa, mājiniekiem šajā mačā pārāk viegli neklājās, tomēr dueļa otrajā pusē “United” atkal pārņēma iniciatīvu, kas vainagojās panākumiem – 75.minūtē pēc lieliska Markusa Rešforda reida Zviedrijas uzbrucējs palika nepieskatīts vārtu priekšā un dubultoja pārsvaru, bet 88.minūtē viņš realizēja arī 11 metru soda sitienu.

Zīmīgi, ka šajā mačā aci pret aci tikās divi brāļi – Mančestras klubu pārstāvošais Pols Pogbā un “Saint-Etienne” vienībā spēlējošais Florantēns Pogbā.

“Radījām labas vārtu gūšanas iespējas. Bija svarīgi savā laukumā gūt drošu uzvaru, taču varam demonstrēt labāku sniegumu,” uzskata Ibrahimovičs.

Ibrahimovičs pirms tam vairākas sezonas pārstāvēja citu Francijas klubu Parīzes “Saint-Germain” un tieši pret “Saint-Etienne” komandu viņam veicies ļoti labi – kopumā pret šo vienību aizvadītajās 14 spēlēs viņš iesitis 17 vārtus.

Tikmēr citā UEFA Eiropas līgas 1/16 fināla spēlē jau ar savu otro “hat-trick” pēc kārtas šī turnīra ietvaros izcēlās Itālijas kluba “AS Roma” bosniešu uzbrucējs Edins Džeko, kurš palīdzēja šai vienībai ceturtdien izbraukumā ar 4:0 (1:0) sagraut “Villarreal”.

Šosezon Džeko šajā turnīrā iesitis jau astoņus vārtus, kas ir labākais rādītājs, bet visos turnīros kopumā viņš izcēlies jau ar 28 vārtu guvumiem.

Savukārt zaudējumu 1/16 fināla pirmajā spēlē piedzīvojusi viena no Anglijas premjerlīgas spēcīgākajām komandām Totenhemas “Hotspur”, kas ceturtdien viesos ar 0:1 (0:0) piekāpās Beļģijas vienībai “Gent”.

“Hotspur” šajā spēlē bija vairākas lieliskas vārtu gūšanas iespējas, kas tā arī netika izmantotas, bet uzvaru mājiniekiem 59.minūtē nodrošināja Žeremī Perbē.

Ar drošu uzvaru UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīru sākusi arī Vācijas komanda Gelzenkirhenes “Schalke 04”, kas izbraukumā ar 3:0 (1:0) pieveica Saloniku PAOK no Grieķijas. Tikmēr titulētais Nīderlandes klubs Amsterdamas “Ajax” viesos nospēlēja 0:0 (0:0) ar Polijas vienību Varšavas “Legia”, bet Itālijas klubs Florences “Fiorentina” izbraukumā pārliecinoši ar 4:1 (2:0) apspēlēja Menhengladbahas “Borussia” no Vācijas.

Nākamo kārtu sasniegs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

UEFA Eiropas līgas fināls norisināsies 24.maijā Zviedrijas pilsētā Solnā.