Ienaidnieki uz mūžu – Tomass par visu laiku labākajiem nosauc Abduldžabaru un Lebronu

Maikls Džordans un Aizeja Tomass, sportazinas.com
Maikls Džordans un Aizeja Tomass | Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) leģenda par visu laiku labāko basketbolistu nosaucis Karīmu Abduldžabaru, kā arī, viņaprāt, pēc karjeras beigām par tādu varēs uzskatīt Lebronu Džeimsu.

Tomass, runājot par visu laiku labāko spēlētāju, nav izvēlējies Maiklu Džordanu. Tieši viņš lielākoties līdzjutēju un ekspertu vidē tiek par tādu uzskatīts. Džordana un Tomasa saspīlētās attiecības tika atspoguļotas nesen publicētajā dokumentālajā seriālā “The Last Dance”.

“Apbrīnoju Lebrona nebeidzamo apetīti visu laiku būt labākajam,” medijs “Sports Illustrated” citē Tomasu. “Neesmu redzējis, ka vēl kāds spēlētājs būtu spējīgs dominēt tik daudz statistikas rādītājos. Mums ir basketbolisti, kuri ir izcili atsevišķos spēles aspektos, bet mēs vēl nekad neesam redzējuši tādu spēlētāju kā Džeimss, kurš laukumā spēj izdarīt visu.”

“Lebrons šādu līmeni demonstrē konstanti 17 gadus. Manuprāt, šobrīd labākais ir Karīms, bet kad Džeimss noslēgs karjeru, mēs viņu varēsim uzskatīt par visu laiku izcilāko,” noteica Tomass, kurš Džordanu vērtē zemāk par Abduldžabaru un Džeimsu.

Tomasa pārstāvētā Detroitas “Pistons” savulaik tika saukta par huligānu komandu. Tā apspēlēja Džordanu un “Bulls” divos Austrumu konferences finālos pēc kārtas (1989. un 1990.), taču 1991. gadā sākās “Bulls” valdīšana NBA, kad Čikāgas vienība ar 4-0 konferences finālā sagrāva Detroitu.

Pēc šīs spēles Tomass aicināja komandas biedrus nedoties paspiest rokas “Bulls” spēlētājiem, pametot laukumu vēl pirms spēles beigām, kas pamatīgi saniknoja Džordanu. “The Last Dance” viņš atklāja, ka iepriekšējos konferences finālos, kad “Bulls” divreiz zaudēja, ikviens Čikāgas spēlētājs izrādīja cieņu “Pistons” spēlētājiem un paspieda viņiem rokas.

“Ienīdu šo komandu un manī šī sajūta ir vēl līdz šai dienai,” sacīja Džordans. “Pistons” komanda šajā laikā tika saukta arī par “Bad Boys Pistons”, jo piekopa netīru spēles stilu, spēlējot agresīvi un bieži vien pat nesportiski. Komandai kādu laiku pat bija īpašs “Džordana noteikums” kā neitralizēt tieši viņu. Neskatoties uz “Pistons” slikto reputāciju NBA, šī komanda 1989. un 1990. gadā triumfēja NBA, tiekot pie vēsturē pirmajiem tituliem.

“Jūs varat man rādīt jebkādus video fragmentus, bet neviens mani nepārliecinās, ka Tomass nebija kretīns,” sacīja Džordans.

Šī nav pirmā reize, kad Tomass paudis šādu nostāju pret Džordanu. Nesen viņš nosauca savu jaudīgāko pretspēlētāju sarakstu. Pirmajā vietā viņš ierindoja Abduldžabaru, otrajā – Leriju Bērdu, trešajā – “Maģisko” Džonsonu, ceturtajā – Džordanu un piektajā – Džūliusu Īrvingu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par