Iepriekšējās sezonas fināla atkārtojumā ”Kurbads” apspēlē “Zemgali/LLU”

12/09/2018 21:26

“Optibet” Hokeja līgas (OHL) iepriekšējās sezonas čempione “Kurbads” trešdien Latvijas čempionāta finālistu duelī ar rezultātu 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) pārspēja “Zemgale”/LLU vienību.

Uzvarētājiem ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Edgars Homjakovs, kurš iepriekšējā sezonā Liepājas komandas sastāvā bija OHL rezultatīvākais spēlētājs.

Mača rezultātu pirmā perioda 15.minūtē atklāja Jānis Sprukts, kurš gan ieradīja ripu savos vārtos, līdz ar to precīzais metiens tika ieskaitīts viesu uzbrucējam Krišam Grundmanim. Tiesa, jelgavnieki vadībā bija vien 34 sekundes, jo Homjakovs ātri izlīdzināja rezultātu. Tāpat Homjakovs precīzi meta 24 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām, panākdams 2:1 “Kurbada” labā.

Otrā perioda 17.minūtē “Zemgale”/LLU pēc Iļjas Markova metiena panāca neizšķirtu, bet trešā perioda piektajā minūtē Deivids Sarkanis panāca 3:2, mājiniekiem atgūstot vadību. Perioda turpinājumā abas komandas apmainījās rupjībām, bet mača rezultātu neizmainīja, “Kurbadam” svinot minimālu uzvaru.

“Kurbads” izcīnīja otro uzvaru savā sezonas otrajā spēlē, kamēr “Zemgale”/LU vienībai šis bija pirmais mačs OHL sezonā, jo jelgavnieki pagājušajā nedēļā piedalījās pārbaudes turnīrā Ukrainā. Vēl trešdien “Rīga” viesos ar 4:3 (1:0, 1:2, 2:2, 1:0) pagarinājumā pārspēja “Liepājas” hokejistus. Uzvaras vārtus pagarinājuma pirmajā minūtē guva Ernests Ošenieks.

Rīgas komanda šosezon divās spēlēs izcīnījusi vienu uzvaru, kamēr Liepājas vienība cietusi divus zaudējumus. Bez šīm četrām vienībām OHL šosezon spēlē arī Rīgas komandas “Prizma”, “Mogo” un “Lido”.

OHL regulārajā čempionātā septiņas komandas aizvadīs sešu apļu turnīru, katrai vienībai nospēlējot pa 36 spēlēm. Pamatsacensības noslēgsies 2019.gada 2.martā. Izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu, savukārt trešo vietu ieņems tā komanda, kas ieņems augstāku pozīciju regulārajā turnīrā. Čempionāta uzvarētājkomanda saņems ne tikai Latvijas čempionu kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā. Iepriekšējās OHL sezonas finālā “Kurbads” sērijā ar 4-0 uzvarēja “Zemgale”/LLU vienību.